بستن قسمت الکتروموتورها خروج از بخش پرسش از کارشناسان فروش

پرسش از کارشناسان فروش


برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان وب سایت آتور صنعت لطفا تمامی گزینه های مورد نظر را پر نمایید.سوال شما در کوتاه ترین زمان ممکن توسط کار شناسان فروش آتور صنعت جواب داده خواهد شد.

شماره تلفن تماس : 031-32351494-6 8 خط

در دسته بندی : پمپ مونو پمپ

مونو پمپ NETZSCH | مونو پمپ چیست | آتور صنعت


نیاز به مشاوره دارید ؟

جهت هرگونه سوال می توانید از طریق فرم ارتباط یا یکی از فرم های تماس با ما در ارتباط باشید.

ارتباط با ما

مونو پمپ NETZSCH

مونو پمپ NETZSCH یکی از محصولات کمپانی NETZSCH ( نچ ) می باشد که بیش از 6 دهه است که در زمینه تولید انواع پمپ های جا به جایی مثبت فعالیت دارد. پمپ های NETZSCH در سایز های مختلف از کوچکترین اندازه تا سایز های بزرگ و حجم بالا برای صنایع نفت و گاز و پتروشیمی تولید می شود.

 NETZSCH با تولید بیش از 50000 پمپ به عنوان شرکتی پیشرو در زمینه تولید انواع مونو پمپ ها و پمپ های جا به جایی مثبت شناخته می شود که با نوآوری مستمر توانسته است به این مهم دست یابد. محصولات NETZSCH در بالاترین کیفیت و با استاندارد ISO 9001 عرضه می گردد. NETZSCH هم اکنون با بیش از 5 سایت تولیدی و 2000 نیروی متخصص و با 200 نمایندگی در سرتاسر دنیا به تولید محصولات خود می پردازد.

مونو پمپ NETZSCH

عمده محصولات NETZSCH عبارتند از :

 مونو پمپ NETZSCH

مونو پمپ netzsch

NETZSCH یکی از بزرگترین تولید کنندگان مونو پمپ در سراسر دنیا می باشد که محصولاتی با کیفیت مثال زدنی و با تنوع مدل بالا تولید می کند. در ادامه به معرفی برخی از مدل های  مونو پمپ NETZSCH می پردازیم :

1. مونو پمپ NETZSCH سری BY : این سری از مونو پمپ NETZSCH دارای فشار حداکثری 24 بار و حداکثر آبدهی 430 متر مکعب بر ساعت می باشد. با استفاده از این پمپ می توان مواد با ویسکوزیته های مختلف و همچنین مواد چسبنده و حساس به تنش برشی را انتقال داد. این سری از مونو پمپ NETZSCH با طراحی جمع و جور در بسیاری از فعالیت های انتقال مواد کاربرد دارد.

مونو پمپ NETZSCH

2. مونو پمپ NETZSCH سری SY : سری SY مونو پمپ NETZSCH دارای فشار 48 بار و حداکثر آبدهی 500 متر مکعب بر ساعت است. این سری با داشتن شافت ورودی قابلیت کوپل با انواع الکتروموتور را دارا می باشد. از مزیت های این سری تعمیرات آسان ، اتصالات مطابق با استاندارد های بین المللی ، انتقال مواد به صورت ملایم می باشد. سری SY مونو پمپ NETZSCH قابلیت انتقال مواد ساینده ، چسبناک و مواد حساس به تنش برشی را دارد.

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر می توانید کاتالوگ مونو پمپ NETZSCH را از اینجا دریافت کنید.


در این زمینه بیشتر بدانید :

NETZSCH را بهتر بشناسیم

مونو پمپ بهلول

مونو پمپ INOXPA

 


مونو پمپ چیست

پمپ های اسکرو یا مونو پمپ ها که با نام های "پمپ مارپیچی خارج از مرکز" یا "پمپ با حفره پیش رونده" نیز شناخته می شود ، در دهه ۱۹۳۰ بوسیله رنه مونو اختراع شد. مونو پمپ ها از دسته پمپ های جابجایی مثبت هستند که از دو قسمت اصلی تشکیل شده اند. روتور که عضو گـردنده مونو پمپ هـا است ، معمولا از جنس استینلس استیل و استـاتور بـه عنوان قسمت ثـابت ایـن پمپ هـا از جنس لاستیک یـا پلاستیک است. در ایـن پمپ ها بـا حرکت روتور مواد از قسمت مکش وارد و با ادامه این حرکت دورانی مواد به قسمت خروجی پمپ هدایت و ضمن افزایش فشار، از قسمت خروجی خارج می شوند.

مونو پمپ ها توانایی پمپاژ مواد بـا غلظت بسیار بـالا ، مواد خورنده ، مواد بـا ذرات سایشی و ذرات جامد ، لجن های صنعتی و خانگی و ... را دارند.

فشار خروجی از 3 تا 160 بار قابل دستیابی است. ظرفیت فشاری پمپ به تعداد طبقات آن بستگی دارد. خطوط نشت بند در محل تماس روتور و استاتور تشکیل می شوند. در طول هر گام استاتور مجموعه ای کامل از خطوط نشت بند تشکیل می شوند که یک طبقه را می سازند. بنابراین یک زوج روتور / استاتور در طول یک گام استاتور ، یک طبقه را تشکیل می دهند و به همین ترتیب یک زوج روتور / استاتور در طول دو گام استاتور ، دو طبقه را تشکیل می دهند و ... . میزان فشار بیش از شش بار به ازای هر طبقه می تواند منجر به فرسایش بیش از اندازه ، خرابی زودرس یا شکستگی قطعات پمپ شود. معیوب شدن استاتور در اثر خشک کار کردن می تواند در اثر نبود اثر روانکاری سیال پمپ شونده باشد که منجر به اصطکاك و دمای بیش از اندازه روی سطح الاستومر استاتور خواهد شد.

خسارات ناشی از خشک کارکردن ، متداول ترین دلیل از کار افتادگی مونو پمپ ها هستند.

برای اطمینان می توان برای نشان دادن دمای محل تماس روتور و استاتور وسیله ای نصب کرد تا از پمپ در برابر خشک کارکردن محافظت کند. مونو پمپ ها بطور گسترده در صنایع  غذایی ، آب و فاضلاب ، چوب و کاغذ و ... استفاده می شوند.


مزایای مونو پمپ

مونو پمپ ها به واسطه سادگی طراحی مزایای بالایی دارد که به طور خلاصه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • جریان یکنواخت
 • NPSH پایین
 • کم صدا بودن
 •  تعمیرات و نگهداری آسان
 • سادگی ساختمان
 • تنوع در کاربرد
 • پمپاژ مواد با غلظت بالا
 • بهداشتی برای صنایع غذایی

راهنمای انتخاب مونو پمپ

برای انتخاب مونو پمپ مناسب باید اندازه و تعداد مراحل برای فراهم کردن شرایط مساعد برای سیال و یافتن محرکی با اندازه مناسب برای تامین توان مورد نیاز پمپ تعیین گردد. بنابراین پیش از انتخاب پمپ بیشترین اطلاعات درباره نوع سیال و کاربرد پمپ باید جمع آوری شود. یک پمپ تنها بر مبنای دبی و فشار می تواند انتخاب گردد اما ویژگی های سیال مانند لزجت ، سایندگی ، اندازه بزرگترین ذرات جامد ، میزان ذرات ، شرایط مکش و دما تاثیر زیادی بر انتخاب پمپ دارند.


کاربرد مونو پمپ NETZSCH

مونو پمپ ها کاربرد های فراوانی در صنایع غذایی و شیمیایی و ... دارند که در ادامه به چند مورد اشاره شده است :

 • مونو پمپ NETZSCH جهت انتقال خامه
 • مونو پمپ NETZSCH جهت انتقال عسل
 • مونو پمپ NETZSCH جهت انتقال رب
 • مونو پمپ NETZSCH جهت انتقال سس
 • مونو پمپ NETZSCH جهت انتقال شکلات
 • مونو پمپ NETZSCH جهت انتقال خمیر
 • مونو پمپ NETZSCH جهت انتقال پلیمر
 • مونو پمپ NETZSCH جهت انتقال مایع ظرف شویی
 • مونو پمپ NETZSCH جهت انتقال گل و لجن
 • مونو پمپ NETZSCH جهت انتقال خمیر دندان
 • مونو پمپ NETZSCH جهت انتقال ملات سیمان
 • مونو پمپ NETZSCH جهت انتقال ژلاتین
 • مونو پمپ NETZSCH جهت انتقال شیره آهک

تعمیر مونو پمپ NETZSCH

مونو پمپ NETZSCH اگر به صورت منظم سرویس شود و شرایط کاری سنگینی نداشته باشد ، خیلی کم دچار استهلاک می شود. با این حال مونو پمپ NETZSCH ​​​​پس از مدتی نیاز به تعمیرات پیدا می کند. تامین قطعات اصلی ، تجهیزات کافی و همچنین تعمیر کار ماهر لازمه تعمیر هر پمپی می باشد که هم راستایی این موارد می تواند مونو پمپ را برای مدتی طولانی به چرخه بازگرداند. از این حیث ، شرکت آتور صنعت توانسته است با تقویت بخش کارگاهی و تولیدی خود گامی بلند در جهت ارائه خدمات و تعمیرات انواع پمپ بردارد و بسیاری از تجهیزات صنعتی اعم از تخصصی و معمولی را به چرخه بازگرداند. با ما در تماس باشید.


کلمات کلیدی :

فروش مونو پمپ قیمت مونو پمپ مونو پمپ اصفهان مونو پمپ ایران منو پمپ استیل انواع منو پمپ منو پمپ چیست Netzsch
درهرکجای ایران در کنار شما هستیم

آتور صنعت

تولید کننده و عرضه کننده انواع پمپ ، الکتروموتور ، گیربکس و سایر تجهیزات و قطعات مکانیکی و صنعتی