بستن قسمت الکتروموتورها خروج از بخش پرسش از کارشناسان فروش

پرسش از کارشناسان فروش


برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان وب سایت آتور صنعت لطفا تمامی گزینه های مورد نظر را پر نمایید.سوال شما در کوتاه ترین زمان ممکن توسط کار شناسان فروش آتور صنعت جواب داده خواهد شد.

شماره تلفن تماس : 031-32351494-6 8 خط

در دسته بندی : پمپ پمپ لجن کش

پمپ لجن کش کالپدا | پمپ لجن کش چیست | آتور صنعت


نیاز به مشاوره دارید ؟

جهت هرگونه سوال می توانید از طریق فرم ارتباط یا یکی از فرم های تماس با ما در ارتباط باشید.

ارتباط با ما

لجن کش کالپدا | Calpeda 

پمپ لجن کش کالپدا ( Calpeda ) از سری محصولات برند ایتالیایی کالپدا می باشد که در زمینه سیستم های پمپاژ فعالیت های بسیار گسترده ای دارد. Calpeda با بیش از چند صد کارمند به تولید بیش از 2000 مدل پمپ از 0.5 تا 2000 کیلووات پرداخته و توانسته است کیفیت قابل قبولی در صنعت پمپ داشته باشد.

پمپ کالپدا

عمده محصولات کالپدا عبارتند از :

 • انواع پمپ های خانگی و مصارف عمومی کالپدا مانند مدل های NM - NMD - CT
 • انواع پمپ های چدنی سانتریفیوژ کالپدا مانند مدل های N - N4 - NM4
 • انواع پمپ های استیل کالپدا مانند مدل های MXH - MXP - MXA
 • انواع پمپ های خطی کالپدا مانند مدل های NR - NC - NC3
 • انواع پمپ های مستغرق کالپدا مانند مدل های GM - GQG - GXR - GX - GQR - MP
 • انواع پمپ شناور کالپدا MPS - MXS - SD - SDX - SDS - CS
 • انواع پمپ های خودمکش کالپدا مانند مدل های A - CA - NGL - MXA - NG 
 • انواع پمپ های طبقاتی کالپدا مانند مدل های MXH - MXP - MGP - MXV - MSVU
 • انواع بوستر پمپ های کالپدا ( Calpeda )

انواع پمپ لجن کش کالپدا 

پمپ لجن کش کالپدا | سری GXV ، GXC

پمپ لجن کش کالپدا

پمپ لجن کش کالپدا یک پمپ مستغرق با کیفیت در فرآیند انتقال سیالات حاوی لجن می باشد. پمپ لجن کش کالپدا در دو سری GXC با پروانه ی دو کاناله و سری GXV با پره های ورتکس ، از جنس استیل تولید می شود. حداکثر ارتفاع برای پمپ لجن کش کالپدا 20 متر می باشد. از جمله کاربردهای این پمپ می توان به انتقال پساب ها ، فاضلاب ها و سیالات کثیف اشاره کرد. طول عمر زیاد ، مطابقت با استاندارد های جهانی و گستره ی کاربرد وسیع از ویژگی های پمپ لجن کش کالپدا می باشد. 

پمپ لجن کش کالپدا سری GXV برای انتقال مایعات با ذرات جامد و یا رشته ای مناسب بوده و در صنایع غذایی کاربرد زیادی دارد.

سایر اطلاعات پمپ لجن کش کالپدا ، کاتالوگ پمپ لجن کش کالپدا و لیست قیمت محصولات کالپدا را می توانید در ادامه مشاهده نمایید. آتور صنعت عرضه کننده پمپ لجن کش کالپدا

حداکثر ارتفاع : 20 متر                           

حداکثر آبدهی : 24 متر مکعب بر ساعت

کلاس حفاظتی : IP X8                       

توان موتور : 0,55 تا 0,9 کیلو وات  

جنس بدنه : استیل

حداکثر دما : 35 درجه سانتیگراد 

جنس پروانه : استیل

جهت مشاهده اطلاعات فنی بیشتر به کاتالوگ پمپ لجن کش کالپدا مراجعه نمایید. 

calpeda diagram
جهت مشاهده اطلاعات فنی بیشتر به کاتالوگ پمپ لجن کش کالپدا مراجعه نمایید.

لیست قیمت پمپ لجن کش کالپدا

بازدید کننده ی گرامی ، از آنجا که لیست قیمت پمپ لجن کش کالپدا سری GXV,GXC در برهه های زمانی مختلف دارای نوسان می باشد، جهت اطلاع از دقیق ترین قیمت فروش پمپ لجن کش کالپدا با ما تماس بگیرید

در این زمینه بیشتر بدانید :

کالپدا را بهتر بشناسیم

پمپ لجن کش لیو

پمپ لجن کش لوارا

پمپ لجن کش پنتاکس


پمپ لجن کش چیست

پمپ لجن کش مکانیزمی همانند پمپ های کف کش دارد و در رده پمپ های سانتریفیوژ مستغرق قرار می گیرد. پمپ لجن کش با قرار گرفتن در محلی که سیالات لجن دار قرار دارند ، آن ها را پمپاژ می کند. پمپ لجن کش جهت انتقال انواع فاضلاب های صنعتی و خانگی ، لجن  ، سیالات همراه با ذرات و ... مورد استفاده قرار می گیرد. پمپ لجن کش دارای الکتروموتوری با کلاس حفاظتی بالا (IP68) می باشد که بسته به غلظت سیال از 750 تا 3000 دور متغیر است. به گونه ای که جهت پمپاژ سیالات رقیق به دور بالا و برای پمپاژ سیالات غلیظ تر ، به دور پایین تر نیاز است. پمپ لجن کش از جهت ولتاژی به دو دسته پمپ لجن کش سه فاز و پمپ لجن کش تک فاز طبقه بندی می شود.


انواع پمپ لجن کش عبارتند از :

 1. پمپ لجن کش استیل
 2. پمپ لجن کش خرد کن دار
 3. پمپ لجن کش ضد انفجار
 4. پمپ لجن کش پنوماتیک

پمپ لجن کش استیل

پمپ لجن کش استیل برای انتقال سیالات اسیدی و خورنده استفاده می شود . این لجن کش ها با بدنه و پروانه ای از جنس استیل 316 یا استیل 304 در مدل های گوناگون تولید می گردد.

پمپ لجن کش خرد کن دار

پمپ لجن کش خردکن دار نوعی از پمپ لجن کش است که قابلیت پمپاژ سیالات دارای الیاف بلند ، پارچه ، لاستیک و پلاستیک را بدون انسداد مجاری پمپ   دارد . در قسمت ورودی این نوع از پمپ لجن کش ، تیغه های برنده ای برای خرد و تکه تکه کردن پلاستیک ، پارچه ، چوب و ... وجود دارد.

پمپ لجن کش ضد انفجار و پمپ لجن کش پنوماتیک

این مدل ها بیشتر برای پمپاژ سیالات قابل اشتعال و انفجار در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی کاربرد دارد.


اجزای تشکیل دهنده پمپ لجن کش

عمده پمپ های لجن کش از اجزای زیر تشکیل شده اند :

پمپ لجن کش چیست


انتخاب پمپ لجن کش

برای انتخاب پمپ لجن کش عوامل متعددی وجود دارند که باید آن ها را در نظر گرفت. در اینجا به بررسی مهم ترین عوامل می پردازیم :

ارتفاع

انتخاب پمپ کف کشارتفاع از کف ترین جایی که پمپ لجن کش در آن می نشیند تا بالاترین نقطه ای که سیال را آنجا میریزد ، مهم ترین عامل در انتخاب پمپ لجن کش است. نکته ای که باید در این عامل در نظر داشت این است که ارتفاع یا هد نامی هر لجن کش آن ارتفاعی است که در آبدهی « صفر » می زند. یعنی در شرایط معمول ارتفاعی کمتر از آنچه بر روی لجن کش ها درج شده است خروجی دارد. لذا بهتر است لجن کش انتخابی چندین متر بالاتر از آنچه نیاز داریم انتخاب شود. برای مثال اگر ارتفاع مورد نیازمان 38 متر است بهتر است لجن کش انتخابی بین 45 تا 50 متر ارتفاع بزند.

قطر خروجی

انتخاب پمپ کف کشقطر لوله خروجی نیز عاملی بسیار مهم است چرا که به صورت مستقیم به آبدهی پمپ لجن کش مرتبط است. باید با توجه به حجم آب موجود و همچنین زمان مورد نیاز جهت تخلیه آب ، قطر لوله و به تبع آن قطر خروجی لجن کش را انتخاب کرد. قطر های معمول در خروجی لجن کش ها 1 , 1و1/4 , 1و1/2 , 2 , 2 و1/2 , 3 , 4 , 6 , 8 , 12 و ... می باشد که بسته به حجم آب موجود و نوع کاربرد مورد استفاده قرار می گیرد. نکته حائز اهمیت درباره قطر خروجی لجن کش این است که نباید در خروجی آن به طور مستقیم تبدیل زد و سایز آن را تغییر داد. چرا که این امر سبب فشار به موتور و در نهایت سوختن آن می شود. بهتر است اگر مجبور به تغییر خروجی لجن کش شدیم ، ابتدا به اندازه حدودا 1.5 متر با سایز اصلی خود لجن کش لوله گذاری شود و از آنجا به بعد تغییر قطر انجام پذیرد. ارتفاع با میزان آبدهی رابطه معکوس دارد.

برق

انتخاب پمپ کف کشلجن کش ها معمولا از برق AC تغذیه می کنند و بسته به توان موتور مورد نیاز لجن کش ( که معمولا در سایز های بزرگ توان های بالایی نیاز دارند) از برق سه فاز یا تک فاز استفاده می کنند. لجن کش سه فاز و لجن کش تک فاز در ایران بیشترین مصرف را دارند.

 

سیستم قطع کننده

انتخاب پمپ کف کشبه طور کلی می توان لجن کش ها را به گونه ای تنظیم کرد که پس از انتقال حجم مشخصی از آب به طور خودکار لجن کش متوقف شود. برای این کار میتوان از تابلو برقی برنامه ریزی شده استفاده کرد. اما در حالت ساده تر می توان از قطع کن های برقی که در اصطلاح به آن ها شناور و یا فلوتر گفته می شود بهره برد. فلوتر ها در سایز های محدودی بر روی لجن کش ها آپارات می شوند و مکانیزم عملکرد آن ها به گونه ایست که پس از اینکه سطح آب تا حد مشخصی پایین آمد به طور خودکار لجن کش را خاموش می کند. در مکان هایی که حجم آب محدود است و امکان دارد پس از مدتی آب تمام شود و لجن کش با کارکرد خشک بسوزد بهتر است از لجن کش های فلوتر دار استفاده کرد. لجن کش ها معمولا به صورت ساده و یا فلوتردار تولید می شوند که می توان لجن کش های ساده را نیز فلوتر دار کرد.


کاربرد پمپ لجن کش کالپدا

از کاربرد های پمپ لجن کش کالپدا می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • پمپ لجن کش کالپدا جهت صنایع چوب و کاغذ
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت صنایع چرم سازی
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت مزارع پرورش ماهی و میگو
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت انتقال آب
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت کشتارگاه ها
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت صنایع ساختمانی
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت نیروگاه های پمپاژ دوغاب و مواد ساختمانی رقیق
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت آبیاری باغها و گلخانه ها
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت انتقال آب های کثیف
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت تخلیه پساب باران
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت انتقال لجن فعال فاضلاب
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت انتقال لجن پسابهای صنعتی مخلوط
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت انتقال فاضلاب خاص با الياف بلند
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت انتقال فاضلاب صنعتی
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت انتقال انواع فاضلاب خام
 • پمپ لجن کش کالپدا جهت لایروبی استخرها ، مخازن و چاه ها

تعمیر پمپ لجن کش کالپدا 

تعمیر پمپ لجن کشپمپ لجن کش کالپدا اگر به صورت منظم سرویس شود و شرایط کاری سنگینی نداشته باشد ، خیلی کم دچار استهلاک می شود. با این حال پمپ لجن کش کالپدا ​​​​پس از مدتی نیاز به تعمیرات پیدا می کند. تامین قطعات اصلی ، تجهیزات کافی و همچنین تعمیر کار ماهر لازمه تعمیر هر پمپی می باشد که هم راستایی این موارد می تواند پمپ لجن کش را برای مدتی طولانی به چرخه بازگرداند. از این حیث ، شرکت آتور صنعت توانسته است با تقویت بخش کارگاهی و تولیدی خود گامی بلند در جهت ارائه خدمات و تعمیرات انواع پمپ بردارد و بسیاری از تجهیزات صنعتی اعم از تخصصی و معمولی را به چرخه بازگرداند. با ما در تماس باشید.


کلمات کلیدی :

پمپ لجن کش کالپدا قیمت پمپ لجن کش کالپدا کاتالوگ پمپ لجن کش کالپدا فروش پمپ لجن کش کالپدا نمایندگی پمپ لجن کش کالپدا پمپ لجن کش قوی Calpeda
درهرکجای ایران در کنار شما هستیم

آتور صنعت

تولید کننده و عرضه کننده انواع پمپ ، الکتروموتور ، گیربکس و سایر تجهیزات و قطعات مکانیکی و صنعتی