بستن قسمت الکتروموتورها خروج از بخش پرسش از کارشناسان فروش

پرسش از کارشناسان فروش


برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان وب سایت آتور صنعت لطفا تمامی گزینه های مورد نظر را پر نمایید.سوال شما در کوتاه ترین زمان ممکن توسط کار شناسان فروش آتور صنعت جواب داده خواهد شد.

شماره تلفن تماس : 031-32351494-6 8 خط

در دسته بندی : پمپ پمپ کف کش

پمپ کف کش کالپدا | پمپ کف کش چیست | آتور صنعت


نیاز به مشاوره دارید ؟

جهت هرگونه سوال می توانید از طریق فرم ارتباط یا یکی از فرم های تماس با ما در ارتباط باشید.

ارتباط با ما

پمپ کف کش کالپدا | Calpeda 

پمپ کف کش ( Calpeda ) از سری محصولات برند ایتالیایی کالپدا می باشد که در زمینه سیستم های پمپاژ فعالیت های بسیار گسترده ای دارد. Calpeda با بیش از چند صد کارمند به تولید بیش از 2000 مدل پمپ از 0.5 تا 2000 کیلووات پرداخته و توانسته است کیفیت قابل قبولی در صنعت پمپ داشته باشد.

پمپ کالپدا

عمده محصولات کالپدا عبارتند از :

 • انواع پمپ کف کش کالپدا
 • انواع پمپ های خانگی و مصارف عمومی کالپدا مانند مدل های NM - NMD - CT
 • انواع پمپ های چدنی سانتریفیوژ کالپدا مانند مدل های N - N4 - NM4
 • انواع پمپ های استیل کالپدا مانند مدل های MXH - MXP - MXA
 • انواع پمپ های خطی کالپدا مانند مدل های NR - NC - NC3
 • انواع پمپ های مستغرق کالپدا مانند مدل های GM - GQG - GXR - GX - GQR - MP
 • انواع پمپ های شناور کالپدا MPS - MXS - SD - SDX - SDS - CS
 • انواع پمپ های خودمکش کالپدا مانند مدل های A - CA - NGL - MXA - NG 
 • انواع پمپ های طبقاتی کالپدا مانند مدل های MXH - MXP - MGP - MXV - MSVU
 • انواع بوستر پمپ های کالپدا ( Calpeda )

انواع پمپ کف کش کالپدا

پمپ کف کش کالپدا | سری GQR

calpeda GQR pump 

پمپ کف کش کالپدا سری GQR از جمله پمپ های مستغرق می باشد. این پمپ از جنس استیل بوده و با توان 0,45 تا 1,5 کیلووات تولید می شود. حداکثر ارتفاع قابل قبول برای پمپ کف کش کالپدا 20 متر و حداکثر دما 35 درجه ی سانتیگراد است. از پمپ کف کش کالپدا می توان به منظور زه کشی ، پمپاژ دوغاب ، تخلیه آب چاه و مخازن و کف استخر ، فواره ها و تخلیه آب در ساختمانها ، آب های صنعتی ، گلخانه ها استفاده کرد. از ویژگی های پمپ کف کش کالپدا سری GQR ساختار مقاوم ، عمر طولانی و استاندارد بودن آن است.

سایر اطلاعات پمپ کف کش کالپدا ، کاتالوگ پمپ کف کش کالپدا و لیست قیمت محصولات کالپدا را می توانید در ادامه مشاهده نمایید. آتور صنعت عرضه کننده پمپ کف کش کالپدا

حداکثر ارتفاع : 20 متر                          

حداکثر آبدهی : 30 متر مکعب بر ساعت

کلاس حفاظتی : IP X8                       

توان موتور : 0,45 تا 1.5 کیلو وات  

جنس بدنه : استیل 

حداکثر دما : 35 درجه سانتیگراد 

جنس پروانه : استیل

جهت مشاهده اطلاعات فنی بیشتر به کاتالوگ پمپ کف کش کالپدا مراجعه نمایید.

پمپ کفکش کالپدا
جهت مشاهده اطلاعات فنی بیشتر به کاتالوگ پمپ کف کش کالپدا مراجعه نمایید.

لیست قیمت پمپ کف کش کالپدا

بازدید کننده ی گرامی ، از آنجا که قیمت پمپ کف کش کالپدا در برهه های زمانی مختلف دارای نوسان می باشد ، جهت اطلاع از دقیق ترین قیمت فروش  پمپ کف کش کالپدا با ما تماس بگیرید.

پمپ کف کش کالپدا | سری GM 10

پمپ کف کش کالپدا

پمپ کف کش کالپدا سری GM 10 ساخته شده از جنس پلاستیک فشرده با حداکثر دبی 12 مترمکعب بر ساعت و ارتفاع 7.5 متر می باشد. میزان توان این سری پمپ کف کش کالپدا 0.3 کیلو وات است. پمپ کف کش کالپدا مانند سایر پمپ های مشابه کاربرد بالایی برای تخلیه آب تمیز یا با غلظت کم آلودگی ، آبیاری و تخلیه آبگرفتگی ها دارد. پمپ کف کش کالپدا مشکل زنگ زدگی نداشته و در برابر عوامل خورنده مقاوم است.

سایر اطلاعات پمپ کف کش کالپدا سری GM10 ، کاتالوگ پمپ کف کش کالپدا سری GM 10 و لیست قیمت محصولات کالپدا را می توانید در ادامه مشاهده نمایید. آتور صنعت عرضه کننده پمپ کف کش کالپدا  

حداکثر ارتفاع : 7.5 متر                          

حداکثر آبدهی : 12 متر مکعب بر ساعت

کلاس حفاظتی : IP X8                       

توان موتور : 0.3 کیلو وات  

جنس : پلاستیک

حداکثر دما : 35 درجه سانتیگراد 

جهت مشاهده اطلاعات فنی بیشتر به کاتالوگ پمپ کف کش کالپدا  مراجعه نمایید.

پمپ کفکش کالپدا سری GM 10
جهت مشاهده اطلاعات فنی بیشتر به کاتالوگ پمپ کف کش کالپدا مراجعه نمایید.

لیست قیمت پمپ کف کش کالپدا

بازدید کننده ی گرامی ، از آنجا که قیمت پمپ کف کش کالپدا در برهه های زمانی مختلف دارای نوسان می باشد ، جهت اطلاع از دقیق ترین قیمت فروش پمپ کف کش کالپدا با ما تماس بگیرید.

 کف کش سری MXS

کف کش کالپدا سری MXS

پمپ کف کش کالپدا سری MXS از نوع کف کش های شناور است که با حداکثر توان 3 کیلووات تولید می شود. میزان دبی پمپ کف کش کالپدا از 4.5 تا 11 متر مکعب بر ساعت بوده و تا حداکثر ارتفاع 117 متر کاربرد دارد. پمپ کف کش کالپدا از استیل ساخته می شود و کلاس حفاظتی آن IP 68 می باشد. از پمپ کف کش کالپدا برای تامین آب چاه ، تخلیه آب باران ، آبیاری و یا مصارف صنعتی  استفاده می شود. مقاومت و امنیت بالای از ویژگیهای این پمپ می باشند.  

سایر اطلاعات پمپ کف کش کالپدا ، کاتالوگ پمپ کف کش کالپدا و لیست قیمت محصولات کالپدا را می توانید در ادامه مشاهده نمایید. آتور صنعت عرضه کننده پمپ کف کش کالپدا

حداکثر ارتفاع : 117 متر                          

حداکثر آبدهی : 11 متر مکعب بر ساعت

کلاس حفاظتی : IP 68                       

توان موتور : 3 کیلو وات  

جنس : استیل ضد زنگ

حداکثر دما : 35 درجه سانتیگراد

جهت مشاهده اطلاعات فنی بیشتر به کاتالوگ پمپ کف کش کالپدا مراجعه نمایید.

جهت مشاهده اطلاعات فنی بیشتر به کاتالوگ پمپ کف کش کالپدا مراجعه نمایید.

لیست قیمت پمپ کف کش کالپدا

بازدید کننده گرامی ، از آنجا که قیمت پمپ کف کش کالپدا در برهه های زمانی مختلف دارای نوسان می باشد ، جهت اطلاع از دقیق ترین قیمت فروش پمپ کف کش کالپدا با ما تماس بگیرید.

در این زمینه بیشتر بدانید :

کالپدا را بهتر بشناسیم

پمپ کف کش لیو

پمپ کف کش لوارا

پمپ کف کش راد


پمپ کف کش چیست

پمپ کف کش چیست | مکانیزم پمپ کف کشپمپ کف کش یا پمپ چاهی ( submersible pump ) از دسته پمپ های سانتریفیوژ مستغرق است که جهت انتقال سیالات تمیز همچون آب مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال حوضچه ای عمیق را در نظر بگیرید که قصد تخلیه آب جمع شده داخل آن را داریم. در چنین موقعیتی بهترین گزینه برای تخلیه پساب استفاده از پمپی است که داخل حوضچه قرار گرفته و پساب را به بالا هدایت کند. این پمپ که پمپ کف کش نامیده می شود  با قرار گیری در سیال آن را انتقال می دهد. کف کش ها با توجه به اینکه در داخل سیال قرار می گیرند باید حتما ضد آب بوده و الکتروموتور آن ها نیز دارای کلاس حفاظتی IP 68 باشد. به طور کلی پمپ های کف کش به دو گروه زیر طبقه بندی می شوند :

1. پمپ مستغرق

2. پمپ شافت و غلاف 

مکانیزم کار پمپ های شافت و غلاف که در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می گرفتند به این صورت بود که موتور این پمپ در بیرون از چاه قرار می گرفت و پروانه را به حرکت در می آورد . این بیرون بودن موتور از چاه از طرفی موجب تعمیر راحت الکتروموتور است و از طرفی نیاز به موتور های IP بالا را کاهش می دهد. اما از طرف دیگر هم الکتروموتور به دلیل نمایان بودن برای مکان هایی که امنیت ندارند خطرناک است. 

 اجزای پمپ های کف کش عبارتند از :      

. پروانه                          . موتور                           . حلزون              

. محور                           . مکانیکال سیل               . کابل و ملحقات


انتخاب پمپ کف کش

برای انتخاب پمپ کف کش عوامل متعددی وجود دارد که باید آن ها را در نظر گرفت که در اینجا به بررسی مهم ترین عوامل می پردازیم :

ارتفاع

انتخاب پمپ کف کشارتفاع از کف ترین جایی که کف کش در آن می نشیند تا بالاترین نقطه ای که سیال را آنجا میریزد ، مهم ترین عامل در انتخاب پمپ کف کش است. نکته ای که باید در این عامل در نظر داشت این است که ارتفاع یا هد نامی هر کف کش ، آن ارتفاعی است که در آبدهی « صفر » می زند. یعنی در شرایط معمول ارتفاعی کمتر از آنچه بر روی کف کش ها درج شده است خروجی دارد. لذا بهتر است کف کش انتخابی چندین متر بالاتر از آنچه نیاز داریم انتخاب شود. برای مثال اگر ارتفاع مورد نیازمان 38 متر است بهتر است کف کش انتخابی بین 45 تا 50 متر ارتفاع بزند.

قطر خروجی

انتخاب پمپ کف کشقطر لوله خروجی نیز عاملی بسیار مهم است چرا که به صورت مستقیم به آبدهی پمپ کف کش مرتبط است. باید با توجه به حجم آب موجود و همچنین زمان مورد نیاز جهت تخلیه آب ، قطر لوله و به تبع آن قطر خروجی کف کش را انتخاب کرد. قطر های معمول در خروجی کف کش ها 1 , 1و1/4 , 1و1/2 , 2 , 2 و1/2 , 3 , 4 , 6 , 8 , 12 و ... می باشد که بسته به حجم آب موجود و نوع کاربرد مورد استفاده قرار می گیرند. نکته حائز اهمیت درباره قطر خروجی کف کش این است که نباید در خروجی آن به طور مستقیم تبدیل زد و سایز آن را تغییر داد. چرا که این امر سبب فشار به موتور و در نهایت سوختن آن می شود. بهتر است اگر مجبور به تغییر خروجی پمپ کف کش شدیم ، ابتدا به اندازه حدودا 1.5 متر با سایز اصلی خود کف کش لوله گذاری شود و از آنجا به بعد تغییر قطر انجام پذیرد. ارتفاع با میزان آبدهی رابطه معکوس دارد.

برق

انتخاب پمپ کف کشکف کش ها معمولا از برق AC تغذیه می کنند و بسته به توان موتور مورد نیاز کف کش ( که معمولا در سایز های بزرگ توان های بالایی نیاز دارند) از برق سه فاز یا تک فاز استفاده می کنند. کف کش 12 ولت ، کف کش 24 ولت ، کف کش 110 - 120 ولت ، کف کش 220-240 ولت و کف کش 380 - 400 ولت در ایران بیشترین مصرف را دارند.

 

سیستم قطع کننده

انتخاب پمپ کف کشبه طور کلی می توان کف کش ها را به گونه ای تنظیم کرد که پس از انتقال حجم مشخصی از آب به طور خودکار کف کش متوقف شود. برای این کار میتوان از تابلو برقی برنامه ریزی شده استفاده کرد. اما در حالت ساده تر می توان از قطع کن های برقی که در اصطلاح به آن ها شناور و یا فلوتر گفته می شود بهره برد. فلوتر ها در سایز های محدودی بر روی کف کش ها آپارات می شوند و مکانیزم عملکرد آن ها به گونه ایست که پس از اینکه سطح آب تا حد مشخصی پایین آمد به طور خودکار کف کش را خاموش می کند. در مکان هایی که حجم آب محدود است و امکان دارد پس از مدتی آب تمام شود و کف کش با کارکرد خشک بسوزد بهتر است از کف کش های فلوتر دار استفاده کرد.کف کش ها معمولا به صورت ساده و یا فلوتردار تولید می شوند که می توان کف کش های ساده را نیز فلوتر دار کرد.


کاربرد پمپ کف کش کالپدا

پمپ کف کش کالپدا کاربرد های بسیار زیادی در حوزه های صنعتی و کشاورزی دارد که در زیر تعدادی از آن ها ذکر شده اند :

 • پمپ کف کش کالپدا جهت آبیاری
 • پمپ کف کش کالپدا جهت تخلیه آب چاله آسانسور
 • پمپ کف کش کالپدا جهت سپتینگ تانک
 • پمپ کف کش کالپدا جهت فواره و آب نما
 • پمپ کف کش کالپدا جهت استخر های پرورش ماهی
 • پمپ کف کش کالپدا جهت تخلیه آبگیر ها
 • پمپ کف کش کالپدا جهت انتقال مواد شیمیایی
 • پمپ کف کش کالپدا جهت حفاری چاه
 • پمپ کف کش کالپدا جهت تخلیه آب استخر
 • پمپ کف کش کالپدا جهت مصارف خانگی

تعمیر پمپ کف کش کالپدا

تعمیر پمپ کف کشپمپ کف کش کالپدا اگر به صورت منظم سرویس شود و شرایط کاری سنگینی نداشته باشد ، خیلی کم دچار استهلاک می شود. با این حال پمپ کف کش کالپدا ​​​​پس از مدتی نیاز به تعمیرات پیدا می کند. تامین قطعات اصلی ، تجهیزات کافی و همچنین تعمیر کار ماهر لازمه تعمیر هر پمپی می باشد که هم راستایی این موارد می تواند پمپ کف کش را برای مدتی طولانی به چرخه بازگرداند. از این حیث ، شرکت آتور صنعت توانسته است با تقویت بخش کارگاهی و تولیدی خود گامی بلند در جهت ارائه خدمات و تعمیرات انواع پمپ بردارد و بسیاری از تجهیزات صنعتی اعم از تخصصی و معمولی را به چرخه بازگرداند. با ما در تماس باشید.


کلمات کلیدی :

لیست قیمت پمپ کالپدا نمایندگی پمپ کالپدا کاتالوگ پمپ کالپدا شرکت کالپدا کف کش کالپدا کاتالوگ پمپ کف کش کالپدا کف کش کوچک کالپدا فروش پمپ کف کش کالپدا Calpeda
درهرکجای ایران در کنار شما هستیم

آتور صنعت

تولید کننده و عرضه کننده انواع پمپ ، الکتروموتور ، گیربکس و سایر تجهیزات و قطعات مکانیکی و صنعتی