Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
موتور برق - generator
موتور برق - generator

موتور برق

برندها

موتور برق

موتور برق چیست؟

ژنراتور الکتریکی یا موتور برق که به نام دینام نیز شناخته می‌شود، همانطور که از نامش پیداست ماشینی الکتریکی است که انرژی شیمیایی یا مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. موتور برق یا مولد برق AC، دستگاهی است که انرژی شیمیایی یا مکانیکی را به جریان الکتریکی متناوب تبدیل می‌کند. به عبارت دیگر، انرژی جنبشی خود را بدون نقض قانون بقای انرژی به اختلاف پتانسیل الکتریکی تبدیل می‌کند.

موتورهای برق بر اساس اصل القای الکترومغناطیسی کار می‌کنند.بسته به نوع برق تولید شده، موتور برق به دو نوع AC و DC طبقه بندی می‌شود. موتورهای برق معمولا برای تامین برق خانگی، صنعتی و کاربردهای تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

موتور برق

مهمترین کارکرد موتور برق تامین انرژی الکتریکی در مواقع بحرانی و قطعی شبکه برق اصلی است. استفاده از آن زمانی اهمیت خود را بیشتر نشان می‌دهد که قطع برق باعث ایجاد خسارات سنگین جانی و مالی شود. به طور مثال در بیمارستان‌ها، محیط‌های صنعتی و خط تولیدهای پیشرفته، معادن و غیره، قطع ناگهانی برق می‌تواند باعث خسارت‌های هنگفت مالی و جانی شود. بنابراین هزینه سرمایه گذاری بر روی آن بسیار کمتر از خسارت‌هایی است که در مواقع بحرانی ممکن است به وجود بیاید.

کاربرد موتور برق:

موتور برق به لطف قابلیت اطمینان بالایی که در تولید انرژی الکتریکی دارند، برای چندین دهه اخیر یکی از تجهیزات ضروری به خصوص برای صاحبان مشاغل بوده‌اند به طوری که حتی در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده‌اند. برای اینکه بدانید موتورهای برق واقعا چقدر ارزشمند هستند ما در اینجا مهمترین کاربردهای آنها را لیست کرده‌ایم:

 • موارد اضطراری:

استفاده از موتور برق در مواقع اضطراری و بحرانی یکی از رایج ترین کاربردهای آن است. برخی بلایای طبیعی مانند طوفان یا سیل که ممکن است منجر به قطعی برق برای چند ساعت یا چند روز شوند، سودمندی موتورهای برق را بیش از پیش برای ما آشکار می‌کند. استفاده از آن هنگام بروز گرما یا سرمای شدید ناشی از بروز حوادث و اتفاقات می تواند تفاوت بین مرگ و زندگی را ایجاد کند.

 • قطعی برق:

در هنگام قطع شدن ناگهانی برق که گاهی بدون حادثه و به طور مثال برای انجام برخی تعمیرات ایجاد می‌شود، موتور برق می‌تواند انرژی الکتریکی مورد نیاز خانه یا محل کار شما را تامین کند تا از برنامه روزانه خود عقب نیفتید. استفاده از یک مولد برق کوچک و قابل حمل می‌تواند یخچال، فن‌های تهویه هوا و سایر وسایل برقی کوچک را تا زمانی که مجدد برق وصل شود، روشن نگه دارد.

 • پشتیبان کسب و کار:

وقتی صحبت از قابلیت اطمینان برق شبکه می‌شود، شرکت‌ها و کسب و کارها بیش از خانه‌ها در خطر هستند. چند ساعت از کار افتادن تجهیزات می‌تواند به معنای میلیون‌ها تومان خسارت و از دست رفتن همیشگی مشتریان باشد. یک یا دو موتور برق آماده به کار، بهترین راه حل برای شرکت‌ها جهت اطمینان از تامین دائمی توان الکتریکی مجموعه است. برخی از صنایع مانند بیمارستان‌ها موظف به داشتن سیستم UPS هستند تا برق در شرایط بحرانی حتی برای چند ثانیه هم قطع نشود.

 • کمپینگ:

ممکن است وقتی در حال سیاحت در محیط طبیعی هستید نیاز باشد از یک تابه برقی، چراغ یا یک پنکه استفاده است. استفاده از یک مولد برق یک راه حل مناسب برای تامین انرژی الکتریکی این تجهیزات است. بهتر است از موتور برق اینورتر استفاده کنید چرا که اغلب آلودگی صوتی کمتری دارند و سبک و جمع و جور هستند. اگرچه معمولا گران‌تر از مدل‌های دیگر هستند.

 • ساخت و ساز:

احتمال قطع برق در محیط‌های ساخت و ساز بیش از جاهای دیگر وجود دارد. اما این به معنای آن نیست که در هنگام قطعی برق، همه چیز به طور دستی انجام می شود! موتور برق دیزلی عظیم اغلب برای پشتیبانی از ماشین آلات، تریلرها، تهویه، پمپ‌های آب، تامین امنیت و سایر موارد به کار گرفته می‌شوند. همچنین از موتور برق های کوچک و قابل حمل برای راه اندازی اره‌های رومیزی، آسیاب‌ها، مته‌ها و سایر ابزار برقی کوچک تر استفاده می‌شود. حتی دسته خاصی از موتورهای برق وجود دارد که مخصوص جوشکاری است و به نوعی با دستگاه جوشکاری ترکیب شده است.

 • معدن:

مشابه با محیط‌های ساخت و ساز، معادن نیز اغلب برای انجام کارها به موتورهای برق وابسته هستند. تخمین زده می‌شود که حدود 70 درصد از برق مورد نیاز برای انجام عملیات معدنی از طریق برق تولید شده توسط موتورهای برق تامین می‌گردد. موتورهای برق طی یک عملیات معدنی برق مورد نیاز بیل‌های مکانیکی و مته‌ها را تامین می کنند. همچنین تونل‌ها را در اعماق زمین روشن می‌کنند تا به معدنچیان اجازه کار بدهد.

 • کشاورزی و دامداری:

موتورهای برق اغلب به عنوان نیروی پشتیبان یا حتی به عنوان برق اولیه برای انجام عملیات کشاورزی و همچنین برای تامین برق در مکان های صعب العبور مورد استفاده قرار می‌گیرند. نیروی گرمایشی انبار، اصطبل یا مرغداری، پمپ هوا و سیستم‌های آبیاری تنها چند نمونه از دستگاه‌های کشاورزی هستند که معمولا توسط موتورهای برق تغذیه می‌شوند.

 • کار در شب:

خدمه تعمیر و نگهداری جاده‌ها نمونه‌ای از افرادی هستند که باید بتوانند در شب کار کنند تا برای رانندگان حداقل مزاحمت ایجاد شود. برای کارهایی مثل این، استفاده از پروژکتورهایی که مستقیما به موتور برق وصل می‌شوند رایج است.

 • نمایشگاه:

موتورهای برق قابل حمل امکان تبدیل پارکینگ یک مدرسه را به یک نمایشگاه فراهم می‌کنند! تامین توان الکتریکی بلندگوها، چراغ‌ها، موسیقی و همه چیزهای سرگرم کننده توسط موتورهای برق قابل انجام است.

 • گردهمایی های خانوادگی:

موتورهای برق تقریبا همیشه برای مهمانی‌های خارج از منزل مورد نیاز هستند. راه اندازی تجهیزات اجرای موسیقی، گرم کننده غذا، قهوه ساز و وسایل گرمایشی یا سرمایشی همگی نیاز به منبع انرژی الکتریکی دارند.

 • چراغانی:

توان الکتریکی چراغانی جلوی درب منزل یا در سرتاسر یک کوچه می تواند توسط موتور برق تامین شود. استفاده از آن در این موارد باعث می‌شود فشار بیش از حد به شبکه برق شهری وارد نشود.

 • رویدادهای ورزشی:

بسیاری از مدارس و سالن‌های ورزشی برای تامین توان الکتریکی تابلوهای امتیاز، چراغ ها، بلندگوها و سایر وسایل الکتریکی از موتور برق استفاده می‌کنند. گاهی اوقات مولد‌های برق قابل حمل برای این کار مناسب هستند اما در واحدهای بزرگتر معمولا از مولد‌های الکتریکی نصب شده روی تریلر برای تامین انرژی الکتریکی استفاده می‌شود.

فارغ از مواردی که در اینجا معرفی شد، می‌توانید با جستجو در اینترنت، به سایر کاربردهای موتور برق پی ببرید. برخی از کاربردهای دیگر که صرفا به صورت عنوان در اینجا مطرح می شود عبارتند از: کولر گازی،کرکره برقی، سرور و غیره.

اجزا موتور برق:

موتور برق گازسوز (موتور برق گازی) یا دیزلی محبوب‌ترین نوع برای مصارف صنعتی و خانگی هستند. با این حال قطعات آن‌ها یکسان هستند. به عنوان مثال، هر دوی این‌ها نیروی برق را از طریق کابل‌های برق هدایت می‌کنند. محل قرارگیری قطعات یک موتور برق می‌تواند متفاوت باشد و اغلب به اندازه آن بستگی دارد. صرف نظر از اینکه از نوع دیزلی یا بنزینی باشد، معمولا دارای قطعات یکسانی هستند.

بیشتر بخوانید: انواع موتور پمپ

اجزا موتور برق

در اینجا در خصوص اجزاء داخلی موتور برق و مختصری از کارکرد هر یک از آنها توضیحاتی ارائه می‌کنیم:

 • موتور:

همه موتورهای برق بدون توجه به سوختی که مصرف می‌کنند، موتور دارند. این موتوری است که انرژی یک موتور برق را تامین می‌کند. هر چه موتور قوی تر باشد، می‌تواند برق بیشتری تولید کند. اجزای اصلی یک موتور شامل این موارد است:

الف) سیستم سوخت:

در موتور برق دیزلی، گازوئیل در واقع منبع تولید انرژی الکتریکی محسوب می‌شود. یک مخزن، سوخت شما را نگه می‌دارد که معمولا در موتور برق‌های بزرگ به عنوان یک ساختار جداگانه نصب می‌شود اما در مدل‌های کوچکتر و قابل حمل به عنوان یک بخش از آن محسوب می‌شود.

لوله‌ها همانند پمپ بنزین در خودرو، سوخت را به موتور می‌رسانند. یک فیلتر سوخت، آلاینده‌ها را حذف می‌کند تا به موتور نرسند و یک انژکتور سوخت، سوخت را وارد محفظه احتراق موتور می‌کند.

ب) سیستم خنک کننده و اگزوز:

موتورهای برق برای تنظیم دما و جلوگیری از گرم شدن بیش از حد، به سیستم خنک کننده نیاز دارند. مایع خنک کننده گرما را جذب می‌کند و سپس از یک مبدل حرارتی عبور می‌کند که گرما را به هوا یا یک مایع خنک کننده دیگر انتقال می‌دهد. سوال اینجاست که یک موتور برق به چه مقدار تهویه نیاز دارد؟ گازهای خروجی باید از موتور و افرادی که در مجاورت دستگاه قرار دارند دور شوند. به همین منظور اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) برای تهویه کافی، سه تا چهار فوت فضای خالی در همه طرف‌های موتور برق توصیه می‌کند.

ج) سیستم روانکاری:

موتورهای برق از اجراء کوچک و متحرک تشکیل شده‌اند. به همین دلیل نیاز به روانکاری با روغن موتور دارند تا عملکرد نرم و روانی داشته باشند و در عین حال از سایش و استهلاک بیش از حد محافظت شوند.

 • دینام:

وظیفه دینام در موتورهای دیزلی این است که سوخت (در اینجا گازوئیل) را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند و باعث حرکت قطعات متحرک موتور برق و حرکت الکترون‌ها در مدار می‌شود.

 • تنظیم کننده ولتاژ (رگولاتور):

لازم است جریان تولید شده توسط برق، برای مصرف کننده توان الکتریکی قابل استفاده باشد. تنظیم ولتاژ خروجی وظیفه رگولاتور یا تنظیم کننده ولتاژ است. رگولاتور همچنین در صورت نیاز، برق AC را به DC تبدیل می‌کند. تنظیم کننده ولتاژ معمولا در جعبه کنترل اصلی موتور برق یا جعبه ترمینال دینام قرار دارد. رگولاتور، ولتاژ پایانه‌های ژنراتور را با یک مرجع پایدار مقایسه می‌کند و در صورت انحراف ولتاژ از مقدار مرجع، ولتاژ را افزایش یا کاهش می‌دهد تا در محدوده مطلوب قرار بگیرد.

 • شارژر باتری:

همانطور که ماشین برای استارت زدن نیاز به باتری دارد، موتور برق نیز ممکن است با همین شیوه کار کند. باتری را می‌توان با استفاده از خود ژنراتور یا به وسیله یک منبع توان بیرونی شارژ کرد.

 • پنل کنترل:

موتور برق با استفاده از یک پنل کنترل کار می‌کند. پنل کنترل، انواع کارها از جمله خاموش و روشن شدن مولد برق جهت مدیریت دور موتور و فرکانس برق AC را انجام می‌دهد.

 • قاب یا محفظه:

محفظه شامل مجموعه‌ای است که موتور برق در آن قرار می‌گیرد. قاب یا محفظه می‌تواند دارای ساختار باز یا حتی ساختار ضد آب باشد. یکی دیگر از عملکردهای قاب، زمین کردن اجزای الکتریکی آن به منظور تامین ایمنی دستگاه است.

به طور کلی قطعات موتورهای برق قابل حمل تفاوت چندانی با هم ندارد. علاوه بر مواردی که در بالا بیان شد، موتورهای برق دارای خروجی هایی برای اتصال به وسایل برقی و همچنین استارت هستند. لازم به ذکر است استارت می تواند یک دکمه فشاری یا به صورت هندلی مشابه با ماشین چمن زنی باشد.

عملکرد موتور برق:

هنگامی که یک رسانا در یک میدان مغناطیسی حرکت می کند، یک ولتاژ در سراسر رسانا القا می شود. این تنها مبنایی است که هر موتور برق الکتریکی دوار (مثل موتور برق‌های قابل حمل) بر اساس آن کار می‌کند. طبق قانون الکترومغناطیسی فارادی، هنگامی که یک رسانا در یک میدان متغیر قرار می‌گیرد، یک ولتاژ در سرتاسر آن ایجاد می‌شود. این ولتاژ با سرعت تغییر میدان نسبت مستقیم دارد. جهت ولتاژ القایی را می‌توان با قانون دست راست فلمینگ تعیین کرد. بنابراین با چرخاندن یک حلقه رسانا در میدان مغناطیسی، الکتریسیته تولید می‌شود.

بیشتر بخوانید: نحوه نصب و تنظیم پمپ آب خانگی

عملکرد موتور برق

در حین چرخش، هنگامی که یک طرف حلقه مقابل قطب شمال مغناطیسی قرار می‌گیرد، جهت حرکت رسانا به سمت بالا خواهد بود و در همان لحظه طرف دیگر حلقه مقابل قطب جنوب مغناطیسی قرار می‌گیرد و حرکت لحظه‌ای رسانا به سمت پایین خواهد بود. وقتی حلقه رسانا داخل میدان مغناطیسی به چرخش در می‌آید، ولتاژ القا شده به طور مداوم جهت خود را تغییر می‌دهد. این ابتدایی ترین مدل مفهومی برای تشریح کارکرد یک موتور برق است. ما این مدل را تک حلقه می‌نامیم.

در این حالت اگر با استفاده از دو حلقه، یک مصرف کننده توان الکتریکی را از طریق برس‌ها به حلقه‌های لغزنده وصل کنیم، انرژی الکتریکی متناوب تولید شده به مصرف کننده توان می‌رسد. این یک موتور برق AC است. همچنین می‌توانیم الکتریسیته تولیدشده در حلقه چرخان را از طریق کموتاتور و چیدمان برس جمع آوری کنیم. در این حال الکتریسیته تولید شده در حلقه از طریق کموتاتور یکسو می‌شود و برق DC به بار مصرف کننده توان می‌رسد. این ابتدایی‌ترین مدل مفهومی یک موتور برق DC است.

ملاحضات نگهداری، عیب یابی و تعمیرات موتور برق:

اگر در محل کسب و کار یا محیط منزل خود از یک ژنراتور برای تامین برق اضطراری استفاده می‌کنید، باید اصول نگهداری دستگاه و نحوه سرویس دهی آن را بدانید. وقتی چنین دستگاه ارزشمند و قدرتمندی را در اختیار دارید باید برای بازرسی منظم آن برنامه ریزی داشته باشید. در اینجا نکات کلیدی در مورد تعمیرات موتور برق را در اختیار شما می‌گذاریم.

 • کار را با ایمنی شروع کنید:

هنگامی که با تجهیزات و ماشین آلات قدرتمند سر و کار دارید، اولین نگرانی شما باید مسائل ایمنی باشد. این بدان معناست که موتور برق را به طور کامل بررسی کنید تا مطمئن شوید که آسیب ساختاری وجود ندارد همچنین باید در محفظه مناسب محصور شود و به حدی از زمین بالا باشد که خطر تماس آن با آب وجود نداشته باشد.

همچنین مولد برق نباید در بالای دستگاه الکتریکی دیگر یا تجهیزات قابل احتراق قرار گیرد. پوشیدن لباس مناسب، دستکش و محافظ چشم برای رعایت حداکثر مسائل ایمنی لازم است. نگهداری موتور برق در شرایط کارکرد مناسب از جمله بررسی روغن، فیلترها، سیستم الکتریکی و قطعات باید برای شما اولویت بالایی داشته باشد.

 • دفترچه راهنما و عیب یابی:

یادگیری نحوه عیب یابی برای تعمیر موتور برق با اطلاع از اجزای مختلف دستگاه شروع می شود. موتور موجود در موتورهای برق معمولا با گازوئیل کار می‌کند، در حالی که سیستم‌های مدرن‌تر با انرژی خورشیدی و باد کار می‌کنند. خواندن دفترچه راهنمای دستگاه ضروری است. شما نباید از دستورالعمل‌های سازنده دستگاه که در دفترچه آورده شده است تخلف نمایید چون این کار می‌تواند به دستگاه شما آسیب برساند و گارانتی را باطل کند. وقتی در مورد یک موضوع شک دارید بهتر است از مشاوره با یک متخصص بهره ببرید.

عیب یابی موتور برق

 • مهارت های تشخیصی و تعمیری:

اگر قرار باشد از دستگاه موتور برق خود نگهداری کرده و تعمیرات آن را انجام دهید لازم است مشکلات الکتریکی و مکانیکی را تشخیص داده و آنها را لااقل به طور موقت برطرف کنید.

در اینجا برخی از مشکلات رایج موتورهای برق که لازم است مورد بررسی قرار بگیرند عنوان شده‌اند:

 • تنظیم کننده اتوماتیک ولتاژ را از نظر ولتاژ و فرکانس بررسی کنید.
 • ببینید آیا باتری، رله، فیوزها، استاتور یا روتور نیاز به تعویض دارند یا خیر.
 • اطمینان حاصل کنید که سیستم خنک کننده از تولید گرمای بیش از حد جلوگیری می‌کند.
 • ببینید آیا برق شهری طبیعی است یا خیر.
 • فیلتر بنزین و هوای دستگاه را بررسی کنید.
 • مطمئن شوید که نظارت از راه دور (در صورت وجود) به درستی کار می‌کند.

به گفته موسسه IEEE ، بسیاری از تکنسین‌هایی که در حوزه موتور برق فعالیت می‌کنند فاقد مهارت‌های لازم برای تشخیص مشکلات ریشه‌ای هستند که می‌تواند منجر به تعمیرات گران قیمت و ناقص شود.

در نهایت لازم به ذکر است تعمیر موتور برق کاری پیچیده است و نیاز به آموزش‌های ویژه دارد. بنابراین اگر از مهارت خود برای تعمیر دستگاه معیوب مطمئن نیستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره و راهنمایی متخصصان در این زمینه استفاده کنید.

برندهای تولید کننده موتور برق:

برندهای زیادی در حوزه تولید موتور برق در دنیا فعالیت می‌کنند که در اینجا برخی از برترین برندهای این صنعت را به اختصار معرفی می‌کنیم:

1. هوندا (Honda):

شرکت هوندا که معمولا تحت عنوان خودروساز شناخته می‌شود، به تولید انواع باتری، موتورهای برق و ابزارهای برقی نیز معروف است. موتور برق هوندا دارای کیفیت ساخت قابل اعتماد، استحکام و طول عمر بالا هستند.

موتور برق هوندا

2. یاماها (Yamaha):

شرکت یاماها بزرگترین تولیدکننده پیانو در جهان است. با این حال یکی از نام‌های شناخته شده و معتبر در زمینه ابزارهای برقی است. یاماها در زمینه تولید موتورهای برق یکی از رقبای شرکت هوندا در منطقه خود و در سطح جهان است. با این حال هر کدام از این دو برند دارای سبک‌ها و دیدگاه‌های مختلفی هستند که این تفاوت دیدگاه منجر به تولید محصولات متفاوت و جزئیات مختلف در محصولات شده است.

ژنراتور یاماها

3. ون (WEN):

برند ون از سال 1951 به دلیل تولید ابزارها و تجهیزات برقی شناخته شده است. این شرکت ادعا می‌کند که بهترین موتورهای برق مقرون به صرفه را تولید و به بازار عرضه می‌کند. محصولات این شرکت یک انتخاب عالی برای مصارف خانگی است. خروجی موتورهای برق این شرکت به صورت سینوسی خالص و به دور از نوسانات است.

موتور برق wen

4. دورومکس (DuroMax):

دورومکس یکی دیگر از برندهای آمریکایی است که به طور کامل بر روی تولید ابزارهای برقی و تجهیزات مهندسی متمرکز است. این شرکت یکی از تولیدکننده‌های موتور برق با استارت الکتریکی است. دورومکس یکی از برندهای محبوب در سراسر ایالات متحده است.

موتور برق دورومکس

5. چمپین (Champion):

یکی دیگر از برندهای آمریکایی که ادعا می‌کند در حوزه تجهیزات برقی پیشرو است، برند چمپین است. این شرکت در سال 2003 تاسیس شد و بیش از 3 میلیون موتور برق در سرتاسر جهان فروخته است. چمپین یک برند قابل اعتماد است و موتورهای برق قابل حمل آن واقعا قوی و محبوب هستند.

موتور برق چمپین

6. وستینگهاوس (Westinghouse):

این شرکت در سال 1886 تاسیس شد و یکی دیگر از شرکت‌های آمریکایی است که در زمینه تولید موتور برق، تجهیزات نیروگاهی و ابزار باغبانی در دنیای تجهیزات الکتریکی همچنان پیشرو است. وستینگهاوس معمولا به عنوان برندی شناخته می‌شود که محصولات ساده‌ای تولید می‌کند که هم توسط حرفه ای‌ها و هم افراد غیرحرفه‌ای قابل استفاده است.

موتور برق Westinghouse

7. جنراک (Generac):

جنراک یک تولیدکننده آمریکایی است که در سال 1959 تاسیس شده است و تنها در زمینه محصولات الکتریکی فعالیت دارد. محصولات این شرکت بر پایه ده ها سال تحقیق و توسعه طراحی و تولید شده‌اند. محصولات این شرکت دارای قابلیت اعتماد بالا و مقرون به صرفه هستند.

ژنراتور جنراک

8. پالسار (Pulsar):

شرکت پالسار یکی دیگر از رقبای برندهای مطرح در زمینه تولید تجهیزات الکتریکی است. این برند در تولید موتور برق های سبک و جمع و جور با عملکرد بی صدا و آسان برای حمل و نقل موفق عمل کرده است. بنابراین یک گزینه پیشنهادی برای کسانی است که به دنبال موتور برق بی صدا هستند.

موتور برق پالسار

9. فرمن (Firman):

فرمن یک شرکت چند میلیارد دلاری است که در زمینه تولید تجهیزات برق فعالیت می کند. این شرکت دارای چهار کارخانه تولیدی است که در مجموع بیش از 3 هزار موتور برق تولید می‌کنند. مزیت شرکت فرمن این است که تولید صفر تا صد مولد‌های برق تولیدی را خودش انجام می‌دهد و به هیچ فروشنده شخص ثالث دیگری در این زمینه احتیاج ندارد.

موتور برق فرمن

10. بریگز و استراتون (Briggs & Stratton):

یکی دیگر از تولیدکنندگان موتور برق، شرکت بریگز و استراتون است که در این برندهای معرفی شده وسیع ترین بازار را دارد. این شرکت با بیش از هشت مرکز در کشورهای استرالیا، سوئیس، برزیل، چین، مکزیک و کانادا، محصولات خود را به بیش از 100 کشور دنیا صادر می‌کند.

موتور برق بریگز و استراتون

11. هوندا المکس (Elemax):

المکس از برندهای باکیفیت ژاپنی می‌باشد که توسط شرکت Sawafuji Electric تولید می‌شود. موتور بکار برده شده در ساختار موتور برق های المکس از برند شناخته شده ی هندا می‌باشد، این امر سبب شده تا بسیاری از مصرف کنندگان این تجهیز نام هندا المکس را برای آن انتخاب نمایند.

موتور برق المکس

12. آسترا (ASTRA):

 از برندهای شناخته شده‌ی موتور برق می‌باشد که تحت لیسانس کره ، در چین تولید می‌شود. این محصول در بسیاری از بازارهای جهانی فروش خوبی داشته و بخاطر کیفیت و قیمت مناسب طرفداران زیادی را به خود جذب نموده است. ایران یکی از بازارهای هدف محصولات Astra Korea می‌باشد که سالانه تعداد قابل توجهی از تولیدات این مجموعه ،جهت مصارف خانگی، اداری و صنعتی، در آن بفروش می‌رسد.

موتور برق آسترا

13. ایمر (IMER):

موتور برق چینی ایمر زیر مجموعه کارخانه معروف لوتیان می باشد.تجهیزات این برند بسیار با کیفیت هستند و از قیمت مناسبی برخوردار می‌باشند. در موتور مولد‌های برق ایمر به دلیل اینکه در ساخت آن‌ها از آلیاژ آلومینیوم و کربن استفاده شده است ، موجب می‌شود در ساعات کار بالا به موتور زیاد فشار وارد نشود.

موتور برق ایمر

بیشتر بخوانید: نکات مهم در خرید انواع هواکش

14. فیوره (FIORE):

فیوره یکی دیگر از موتور برق‌های با کیفیت چینی است که سوخت مصرفی آن بنزین و از نوع هندلی می‌باشد.

موتور برق فیوره

قیمت موتور برق:

با توجه به تنوع کاربرد ژنراتور های‌الکتریکی، برای خرید موتور برق مورد نیازتان می‌توانید با کارشناسان واحد فروش شرکت آتور صنعت تماس بگیرید تا با راهنمایی‌های کارشناسان ما بهترین انتخاب را داشته باشید. همچنین برای دریافت کاتالوگ و لیست قیمت با شماره تلفن 32004-031 تماس حاصل فرمایید.

عنوانقیمت
قیمت موتور برق ایمر (IMER)جهت دریافت لیست قیمت با شماره 32004-031 تماس بگیرید.
لیست قیمت موتور برق فیوره (FIORE)
قیمت مولد الکتریکی آسترا (ASTRA)
لیست قیمت مولد برق هوندا المکس (ELEMAX)

نظرات مشتریان

 • محسن صانعی (خریدار محصول)

  موتوربرق قیمت مناسب و خوبی هست نسبت به مولد مشابه

 • پشتیبانی آتور صنعت (خریدار محصول)

  از نظر علمی بله، اما به لحاظ تکنیکی امکان پذیر نیست . پیشنهاد نمیشود.
  چرا که سیستم خنک کاری موتور نیاز به تغییرات اساسی دادر لذا این اقدام صرفه اقتصادی ندارد. سایلنت فابریک به صرفه تر خواهد بود.

 • هیوا دواڕۆژ

  میتوان جهت کاهش صدای موتور ۳/۵ کیلووات کانوپی(اتاقک صداگیر ) تعبیه کرد؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *