طرح فروش «تیر و تخفیف» مخصوص همکاران آتور کلاب آغاز شد. جهت اطلاعات بیشتر  با 03132004 تماس بگیرید

Search
Close this search box.
ویرایش محتوا
Search
Close this search box.
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

تا آغاز طرح تیر و تخفیف ویژه آتور کلاب

بنر پمپ استخری گرین
پمپ استخری گرین

پمپ استخری

برندها

ویژگی ها

 • ساخت کشور: چین
 • حداکثر توان: 10 اسب
 • جنس بدنه و پایه: پلی پروپیلن
 • جنس پروانه: PPO
 • موارد کاربرد:کاربرد : گردش آب در انواع استخرهای کوچک خانگی، فیلتر آب کثیف با مواد جامد معلق و …

بنر محتوا پمپ استخری

قلب تپنده استخر

پمپ استخری یکی از تجهیزاتی است که نقشی حیاتی در گردش و تصفیه آب استخر به عهده دارد. از نظر فنی این نوع پمپ‏ها نوعی پمپ گریز از مرکز یا پمپ سانتریفیوژ هستند، زیرا بر مبنای اصول نیروی گریز از مرکز کار می‏کنند. به این ترتیب، هنگامی که پروانه پمپ به کار می‏افتد، آب توسط نیروی مرکزی از چشم پروانه دور می‏شود. به طور کلی طرز کار پمپ‏های مورد استفاده برای تصفیه آب استخر از سه مرحله ساده تشکیل می‏شود. پس از به کار افتادن پمپ، آب استخر از طریق آبراه اصلی بیرون کشیده می‏شود، از فیلتر عبور می‏کند و به استخر باز می‏گردد. خود پمپ نیز از سه بخش تشکیل شده است: موتور، پروانه، پرزگیر.

پمپ آب استخری گرین

معرفی پمپ استخری

پمپ های استخری اصلی ترین جزء در سیستم تصفیه آب در استخرها هستند که بدون آنها تصفیه آب و استفاده از استخر میسر نیست. پمپ‏های استخری با به جریان انداختن آب استخر، مواد شیمیایی را به شیوه ‏ای موثر در سراسر استخر به گردش در می‏آورد. به این ترتیب، علاوه بر ضد عفونی شدن آب، زباله های موجود در استخر نیز از آب جدا می‏شوند. 

پمپ استخری در سیستم تصفیه استخر، نقش قلب در بدن انسان را بازی می‏کند. آب را به سراسر استخر پمپ می‏کند و مود شیمیایی و ضدعفونی کننده را در سراسر استخر پخش می‏کند. بسته به حجم استخر، معمولا توصیه می‏شود آب استخر را روزانه به هم بزنید. این کار با استفاده از پمپ استخری متناسب با حجم استخر امکان‏پذیر می‏شود. 

مزایای استفاده از پمپ استخر

هدف از به کارگیری پمپ های استخری گردش آب جهت جداسازی ذرات خارجی و شفاف تر کردن آب استخر است. پمپ‏ استخری آب را از استخر به فیلتر تصفیه آب هدایت می‏کند و پس از افزایش فشار به چرخه باز می گرداند. این آب می‏تواند قبل از آنکه مجدداً به استخر برگردد فیلتر، استرلیزه و گرم شود.

برای بهره ‏مندی کامل از مزایای استخر، باید آب تمیز و سالمی داشته باشد. یکی از مراحل تمیز کردن استخر، گردش آب است. در این مرحله آب استخر شما تصفیه و تمیز می‏شود. همچنین، این کار باعث گسترش مواد شیمیایی در آب استخر می‏شود و به این ترتیب، میکروب‏ها و باکتری‏های مضر آب از بین می‏روند. سایر مراحل تمیز کردن آب استخر به مرحله گردش آب بستگی دارند، بنابراین این مرحله باید به درستی انجام شود.

گردش آب مناسب به کمک دو ابزار اصلی، یعنی پمپ و سیستم تصفیه انجام می‏شود. پمپ استخر آب را به گردش در می‏آورد و سیستم تصفیه، آن را تمیز می‏کند. علاوه بر این، پمپ باعث می‏شود مواد شیمیایی به طور یکنواخت در استخر پخش شوند و همچنین، آب را از استخر به فیلتر، سیستم گرمایش و سیستم کلرزنی انتقال می‏دهند. این فرآیند در مجموع باعث تمیز شدن و شفاف شدن آب استخر می‏شود.

پس از انتقال آب استخر به سیستم تصفیه توسط پمپ، ذرات آلاینده آب از بین می‏روند. در صورت حضور طولانی مدت در استخر، این آلاینده‏ها ممکن است مشکلاتی را برای پوست و چشم‏های شما به همراه داشته باشند. همچنین، سیستم تصفیه مواد شیمیایی موجود در آب را متعادل می‏کند و بوی این مواد را به حداقل می‏رساند. از جمله مزایای پمپ استخر می‏توان به این موارد اشاره کرد: 

 • صدای نسبتا کم پمپ
 • قابلیت نصب ساده و راحت
 • قابلیت استفاده در انواع استخرهای کوچک تا بزرگ
 • برخورداری از فیلتر با قابلیت تمیز کردن آسان و تعویض راحت
 • ساختار ساده و مشابه تمامی پمپ های سانتریفیوژ که باعث می شود از جهت تعمیرات و تعویض قطعات، پیچیدگی خاصی نداشته باشد.

کاربردها و مشخصات

مهمترین کاربرد پمپ استخری، به گردش در آوردن آب استخر و عبور دادن آب از سیستم تصفیه است. پمپ‏های استخری که از دسته پمپ‏های سانتریفیوژ یا گریز از مرکز هستند، در انواع خانگی و صنعتی عرضه می‏شوند ساختار آنها همان طور که در این شکل مشاهده می کنید از 3 بخش اصلی تشکیل شده است:

 • الکتروموتور جهت تأمین  انرژی جنبشی پروانه
 • استرینر یا فیلتر صافی (به همراه سبد پلاستیکی) 
 • پروانه مقاوم در برابر خوردگی

طرز کار پمپ های استخری

موتور پمپ استخر با برق و با ولتاژ 110 یا 220 ولت کار می کند. این الکتروموتور هوا خنک است. هنگام استفاده از پمپ‏های استخری باید مراقب باشید آب اضافی از طریق دریچه‏های خنک کننده واقع در قسمت زیرین محفظه وارد موتور نشود. پروانه پمپ به انتهای شفت موتور متصل شده است. 

مهم تریت تفاوت پمپ های استخری با سایر انواع پمپ‏ها، در استرینر (strainer) یا صافی به کار رفته در هد پمپ است که در یک قسمت بزرگ استوانه ‏ای شکل که با یک درب پلاستیکی پوشیده شده، واقع شده است. در این بخش یک سبد پلاستیکی با دیواری توری که با سایز مش خاصی تولید شده است، ساختمان استرینر را تشکیل می دهد.

طرز کار پمپ‏های استخری

هنگامی که پروانه شروع به کار می‏کند، آب استخر از طریق پرزگیر به داخل پمپ کشیده می‏شود و از طریق لوله منتهی به فیلتر، از بالای پمپ خارج می‏شود. پروانه دهانه کوچکی دارد که ممکن است بر اثر جذب زباله مسدود شود. اگر متوجه شدید که فشار روی گِیج در بالای فیلتر کمتر از حد توصیه شده است و اگر مقدار آب برگشتی به استخر کاهش یافته باشد، ممکن است پروانه دچار گرفتگی یا آسیب دیدگی شده باشد. برای اطمینان از پاک بودن دریچه پروانه باید پروانه را جدا کرد و آن را از نزدیک بررسی کرد.

پرزگیر تعبیه شده در هد پمپ اجازه نمی‏دهد آشغال‏های موجود در استخر وارد پروانه شوند. داخل پرزگیر سبدی قرار دارد که باید هر دو هفته یک‏بار تمیز شود. اگر این سبد مسدود شود، جریان آب به داخل پمپ محدود می‏شود و پمپ شروع به پمپاژ هوا به جای آب می‏کند. این موضوع هم باعث آسیب به پروانه پمپ و هم آسیب به بدنه می تواند بشود. همچنین، اگر این سبد وجود نداشت، ممکن بود پروانه توسط ذرات و آشغال های موجود در آب مسدود شود که باعث جلوگیری از پمپاژ آب و در نهایت باز هم آسیب‏دیدگی پروانه می‏شد.

انواع پمپ استخری

جدا از برندها و مدل‏های موجود، پمپ‏های استخری به طور کلی به سه دسته تقسیم می‏شوند: پمپ‏های تک سرعته، پمپ‏های دو سرعته و پمپ‏های دور متغیر. هنگام انتخاب نوع پمپ ابتدا باید با انواع پمپ و کاربردهای آن‏ها آشنا شوید.

پمپ‏های تک سرعته

پمپ‏های استخری تک سرعته تنها یک کار انتجام می‏دهند: آب استخر را با یک سرعت ثابت و از طریق سیستم گردش آب پمپ می‏کنند. مهمترین نکته در مورد پمپ‏های تک سرعته این است که بسیار ارزان هستند. علیرغم قیمت پائین، این نوع پمپ‏ها تنها وظیفه خود، یعنی به گردش در آوردن آب و ایجاد جریان مناسب برای بهبود عملکرد سایر تجهیزات را به خوبی انجام می‏دهند.

پمپ‏های دو سرعته

پمپ‏های دو سرعته با دو سرعت ثابت بالا و پایین کار می‏کنند و برای تنظیم بین دو سرعت، به دستگاه جداگانه‏ای مانند سیستم اتوماسیون نیاز دارند. از آنجا که سرعت این نوع پمپ‏ها قابل تنظیم است، هنگامی که پمپ با سرعت پائین کار می‏کند، برق کمتری مصرف می‏کند. با تغییر پمپ تک سرعته با پمپ دو سرعته، مصرف انرژی شما تا 80 درصد کاهش پیدا می‏کند.

پمپ‏های دور متغیر

پمپ‏های دور متغیر نسبت به پمپ‏های تک سرعته و دو سرعته، انرژی کمتری مصرف می‏کنند، به طوری که جایگزینی پمپ تک سرعته با پمپ دور متغییر، ممکن است باعث شود مصرف انرژی شما تا 90 درصد کاهش پیدا کند. علاوه بر این، پمپ‏های دور متغیر کاربردهای پیچیده‏تری نیز دارند و از همین رو پمپ هوشمند نامیده می‏شوند. این نوع پمپ‏ها می‏توانند به طور خودکار، سرعت را با توجه به فعالیت مورد نظر تنظیم کنند. از جمله دیگر مزایای پمپ استخری دور متغیر، می‏توان به این موارد اشاره کرد:

 • کاهش مصرف برق
 • صدای کم
 • افزایش عمر لوله کشی و تجهیزات
 • تصفیه آب بهتر 
 • توزیع بهتر مواد شیمیایی در استخر و کاهش نیاز به مواد شیمیایی

سیستم گردش آب استخر از جمله اجزای حیاتی برای هر استخری به شمار می‏رود. بنابراین هنگام انتخاب سیستم تصفیه آب و پمپ استخر باید به موارد بسیاری از جمله هزینه نگهداری و مصرف انرژی پمپ نیز دقت کنید. 

اجزا و قطعات داخلی تشکیل دهنده پمپ استخری

پمپ‏های استخری طراحی بسیار ساده‏ای دارند. به زبان ساده می‏توان گفت پمپ ابزاری است که می‏تواند حداقل 80 گالن آب را در دقیقه پمپ کند. در عمل اجزای تشکیل دهنده پمپ‏های استخری را می‏توان به دو دسته تقسیم کرد: اجزای داخلی و ساختار بیرونی. اجزای داخلی قطعاتی هستند که آب را به جریان در می‏آورند و ساختار بیرونی از نشت آب جلوگیری می‏کند. 

ساختار بیرونی پمپ‏های استخری

چنان که ذکر شد، وظیفه اصلی ساختار بیرونی پمپ‏های استخری، جلوگیری از نشت آب است. این بخش از پمپ به طور کلی از پنج بخش تشکیل می‏شود. در ادامه به بررسی اجزای تشکیل دهنده ساختار بیرونی پمپ‏های استخری خواهیم پرداخت.

پوسته پمپ

پوسته پمپ در واقع بدنه پمپ است و تمام اجزای داخلی یا خارجی پمپ از جمله پروانه، دیفیوزر و موتور، داخل یا روی این پوسته نصب می‏شوند. پوسته پمپ در حال حاضر از نوعی کامپوزیت مقاوم در برابر ضربه ساخته می‏شود که نوریل نام دارد. این ماده ارتجاعی، ضد زنگ است و در برابر گرما، باران و فشار آب مقاومت بالایی دارد. 

بدنه پمپ‏های قدیمی‏تر از جنس برنج یا برنز ساخته می‏شد. این عناصر بسیار با دوام بودند، اما نگهداری از آن‏ها کار پر هزینه‏ای بود. پروانه پلاستیکی قالب‏گیری شده به وسیله تزریق پلاستیک بسیار ارزان‏تر از نمونه‏های برنجی تمام می‏شود که باید ذوب شده و سپس قالب‏گیری شوند. همچنین، پمپ‏های برنجی و برنزی بسیار سنگین بودند. با این حال این نوع پمپ‏ها بسیار با دوام هستند و هنوز هم می‏توان آن‏ها را در کنار بعضی استخرها یافت.

دریچه صافی

دریچه صافی نقطه اصلی بازرسی پمپ است که به تعمیرکار یا صاحب پمپ اجازه می‏دهد سلامت پمپ را تعیین کنند. مشاهده حباب‏های بزرگ هوا یا عدم وجود آب در درب صافی هنگامی که پمپ در حال کار است، ممکن است نشانه نشت هوا در امتداد مکش باشد. برای سهولت در بازرسی، دریچه پمپ از نوعی شیشه شفاف به نام لکسان ساخته می‏شود. لکسان ماده‏ای است از آن برای ساخت شیشه‏های ضد گلوله و سایر مواد شیشه مانند استفاده می‏شود.

سبد استرینر

سبد استرینر

سبد استرینر یا صافی، زباله‏ها را قبل از رسیدن آب به بخش‏ها مهم موتوری جدا می‏کند. این سبد با جلوگیری از ورود ذرات سخت مانند سنگریزه، از آسیب‏دیدگی پروانه و سایر بخش‏های پیشرانه جلوگیری می‏کند و به این ترتیب باعث کاهش هزینه‏های نگهداری پمپ می‏شود.

واشر و آب بند

واشر و آب بند یا سیل (Seal) همان اجزایی هستند که باعث می‏شوند از نفوذ آب به بیرون محفظه پمپ جلوگیری شود. استفاده از واشرهای بی کیفیت ممکن است باعث شود تجهیزات موجود خیس شوند یا پمپ به جای آب، با هوا پر شود. در پمپ‏های استخری چهار واشر و سیل وجود دارد:

 • واشر دریچه که زیر یا روی دریچه صافی قرار می‏گیرد
 • واشر دیفیوزر که نوک مخروطی دیفیوزر قرار دارد
 • واشر محفظه که بزرگترین واشر پمپ استخر است و داخل درز بین پوسته اصلی و صفحه سیل قرار دارد. 
 • سیل شفت که یه مکانیکال سیل دو طرفه است و پشت پروانه روی شفت موتور قرار می‏گیرد. این سیل مهمترین آب بند پمپ استخری است. زیرا از ورود آب به الکتروموتور و ایجاد خسارات جلوگیری می‏کند.

صفحه آب بند

صفحه آب بند، فلنج اصلی در نصب موتور است که اجازه می‏دهد موتور داخل پوسته محکم شود. دلیل نامگذاری صفحه آب بند این است که این صفحه، شفت را در خود جای داده است تا از نشت آب به داخل موتور جلوگیری کند. این صفحه نیز از جنس نوریل ساخته می‏شود.

قطعات داخلی

علاوه بر ساختار بیرونی، پمپ‏های استخری از اجزای درونی تشکیل شده‏اند که وظیفه گردش و تصفیه آب را بر عهده دارند. به طور کلی می‏توان قطعات داخلی پمپ‏های استخری را به سه دسته تقسیم کرد که در ادامه به بررسی هرکدام خواهیم پرداخت.

موتور پمپ

موتور مهمترین قسمت پمپ استخری است که نیروی لازم برای چرخش پروانه پمپ را تولید می‏کند و آب را به گردش در می‏آورد. موتورهای اولیه برای پمپ های تک سرعته طراحی شده بودند، اما با افزایش گرایش مردم به استفاده از پمپ‏های دو سرعته و دور متغیر، برای این نوع پمپ‏ها نیز مورد استفاده قرار گرفتند.

پروانه پمپ

پروانه قطعه‏ای است که نیروی انتقالی از الکتروموتور توسط شفت گردان را به سیال منتقل می کند. پروانه پمپ عموما از دو تیغه به هم چسبیده تشکیل می‏شود. صفحه جلویی از یک دریچه برخوردار است که به افزایش تمرکز پروانه برای هدایت آب از سمت لوله مکش کمک می‏کند. 

دیفیوزر پمپ

دیفیوزر یکی از لوازم جانبی پروانه تلقی می‏شود که اهمیت زیادی دارد. دیفیوزر با ایجاد یک قفل خلاء محکم در محفظه جلویی، پروانه را تقویت می‏کند تا قدرت پروانه به حداکثر برسد. وقتی پروانه به حرکت در می‏آید، لفاف دیفیوزر سیال منتقل شده توسط پروانه را متمرکز می‏کند که باعث ایجاد حالت خودمکشی می‏شود.

ملاحظات فنی

هنگام انتخاب پمپ استخری باید به موارد بسیاری توجه داشته باشید. برای مثال، با در نظر گرفتن ابعاد استخر و میزان استفاده از آن، پارامترهایی نظیر حجم و اندازه مش استرینر و مقادیر هد و دبی مورد نیاز پمپ را مشخص می کنند. از جمله موارد دیگری که در هنگام انتخاب پمپ استخر مناسب باید مد نظر داشت، می‏توان به این موارد اشاره کرد:

 • قدرت موتور
 • اندازه پمپ
 • سرعت پمپ
 • ولتاژ برق مصرفی پمپ

برای افزایش طول عمر پمپ بهتر است آن را دور از تابش مستقیم آفتاب نصب کنید. همچنین، برای جلوگیری از بروز آسیب، بهتر است در بازه‏های زمانی مناسب آن را سرویس کرده و از طریق دریچه صافی، نسبت به سلامت موتور اطمینان حاصل کنید. 

عیب یابی

اگر با وجود کارکردن پمپ استخر، آب استخر همچنان کدر یا کثیف به نظر می‏رسد، به این معناست که فیلتر به درستی عمل نمی‏کند. دلیل این امر ممکن است گرفتگی در قسمتی از سیستم باشد. علاوه بر این ممکن است پمپ شما نیاز به تعمیر داشته باشد. در برخی موارد نیز باید پمپ را تعویض کرد.

مهمترین وظیفه پمپ استخری، تمیز کردن آب استخر است. بنابراین کثیف بودن آب به منزله این است که پمپ به درستی کار نمی‏کند. یکی دیگر از نشانه‏های بروز ایراد در پمپ این است که گیج فشار پمپ، عددی کمتر از 12 psi را نشان دهد. فشار استاندارد گیج باید بین 12 تا 17 psi باشد.

اگر پس از شستشوی معکوس فیلتر و تمیز کردن سبد صافی، موتور همچنان به درستی کار نکند، یعنی ایراد اساسی تری به وجود آمده و باید رفع شود. نشت آب و تولید صداهای عجیب نیز از جمله نشانه‏هایی هستند که به شما هشدار می‏دهند پمپ خود را تعمیر کنید.

خرید مطمئن انواع پمپ استخر 

اگر در انتخاب پمپ استخری مناسب هنوز تردید دارید، کارشناسان آتورصنعت آماده هستند به شما پیشنهاد و مشاوره ارائه دهند. فقط کافیست با شماره تماس 32004-031 تماس و همچنین برای اطلاع از آدرس و سایر مشخصات شرکت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

معرفی بهترین برندهای تولید کننده پمپ استخری

با توجه به تاثیرات شنا کردن بر آرامش روحی و سلامت جسمی، بسیاری از مردم تمایل دارند در حیاط خانه خود استخر داشته باشند. اما حفر استخر به تنهایی کافی نیست. استخر نیاز به نگهداری دارد و آب آن باید مدام تصفیه شود تا خطری برای سلامت افراد نداشته باشد. از همین رو استفاده از پمپ استخری بسیار مهم است. 

گسترش علاقه به استفاده از استخر باعث شده شرکت‏های زیادی به تولید این محصولات رو بیاورند. همین امر باعث شده مدل‏ها و برندهای متنوعی در بازار وجود داشته باشند. انتخاب کردن از بین برندهای مختلف کار دشواری است و لازمه آن این است که با برندهای موجود آشنایی داشته باشیم. در ادامه به بررسی بهترین برندهای تولید کنند پمپ استخری خواهیم پرداخت.

پمپ دور متغیر

پمپ دور متغیر پِنتایر اینتلی‏فلو 

پمپ دور متغییر پنتیر اینتلی‏فلو (IntelliFlo) شرکت پنتایر (Pentair) یکی از بهترین پمپ‏های استخری موجود در بازار است، زیرا فرآیند تمیز کردن استخر را به صورت خودکار بر عهده می‏گیرد. این پمپ از یک موتور با قدرت سه اسب بخار، هشت سرعت مختلف و یک تایمر داخلی ارائه می‏شود. 

این پمپ نسبت به نمونه‏های تک سرعته . دو سرعته  مصرف انرژی کمتری دارد و مصرف برق را تا 90 درصد کاهش می‏دهد. همچنین، این پمپ از قابلیت همگام‏سازی با سایر تجهیزات استخرهای دیجیتال برخوردار است. به این ترتیب لازم نیست برای اطمینان از کارکرد پمپ، مدام به استخر سربزنید. از جمله مزایای استفاده از پمپ دور متغییر اینتلی‏فلو می‏توان به ان موارد اشاره کرد:

 • صرفه‏جویی در مصرف انرژی تا 90 درصد
 • عملکرد بی‏صدا
 • امکان تعیین سرعت و زمان برای صرفه‏جویی موثر در مصرف انرژی  
 • مجهز به عیب‏یاب داخلی برای افزایش طول عمرد دستگاه
 • سازگاری کامل با سایر سیستم‏های کنترل استخر مانند  اینتل تاچ ایزی تاچ و سان‏تاچ پول
 • قابلیت برنامه‏ریزی
 • قابل استفاده برای انواع استخر در اندازه‏های متفاوت
 • تصفیه 170 گالن آب در دقیقه

پمپ مایتی ماموت

پمپ استخری مایتی ماموت (Mighty Mammoth) یکی دیگر از پمپ‏های عالی برای استفاده در استخرهای دائمی است. این پمپ با بهره‏مندی از موتوری با قدرت 2 اسب بخار، گردش آب بالایی ارائه می‏دهد و می‏توان آن را جایگزین هر نوع پمپی کرد. پمپ مایتی ماموت می‏تواند در هر دقیقه تقریبا 79 گالن آب را تصفیه کند.  

پمپ استخری مایتی ماموت از یک میله محرک سنگین و محفظه ضد خوردگی در قسمت فیلتر برخوردار است و به همین دلیل می‏تواند در پیچیده‏ترین استخرها نیز مورد استفاده قرار بگیرد. 

پمپ ویسپرفلو پنتایر

اگر استخر شما زیاد کثیف می‏شود و برای مقابله با رشد جلبک مجبورید مدام آب استخر را به جریان درآورید، پمپ استخری ویسپرفلو پنتایر شاید بهترین انتخاب شما باشد. ساختار سنگین و موتور 3 اسب بخار این پمپ باعث می‏شوند عملکرد بالایی داشته باشد و همچنین با تمام فیلترها و سیستم‏های تصفیه کننده سازگار است.

پمپ ویسپرفلو پنتایر

هرچند نرخ گردش آب این پمپ توسط شرکت سازنده مشخص نشده است، با این حال گفته می‏شود ویسپرفلو پنتایر برای هر استخری مناسب است. از جمله ویژگی‏های دیگر پمپ استخر ویسپرفلو پنتایر می‏توان به این موارد اشاره کرد:

 • سبد صافی بزرگ و حلزونی مطابق استاندارد صنعتی پمپ استخر
 • موتورهای فلنج مربعی استاندارد و کم مصرف
 • ارائه عملکرد بهتر نسبت به استاندارد صنعتی در آب‏ استخرهایی که Ph پائین‏تری دارند
 • سازگار با کلیه سیستم‏های تمیز کننده و فیلترهای مختلف

سوپر پمپ هیوارد

کمپانی هیوارد (Heyward) به ارائه پمپ‏های استخری با کیفیت شهرت دارد و سوپر پمپ هیوارد (Heyward Super Pump) نیز از این قاعده مستثنی نیست. نصب این نوع پمپ‏ها بسیار آسان است. با بازکردن چهار پیج ساده می‏توان به اجزای داخلی آن دست پیدا کرد و دستگیره‏ها گردان به این معنا هستند که هیچ قطعه‏ای شل نخواهد شد و نخواهد افتاد.

سوپر پمپ هایوارد

سوپر پمپ یک پمپ تک سرعته با دوام و متعادل است، بنابراین از Ph کمتری برای ارائه نرخ جریان بالاتر استفاده می‏کند. این پمپ از یک سبد زباله بسیار بزرگ بهره می‏برد که به بهبود جریان آب کمک می‏کند. همچینین در طراحی از مواد ضد خورندگی استفاده شده است که باعث افزایش طول عمر پمپ می‏شود.

سوپر پمپ هیوارد با نرخ گردش آب 83 گالن بر دقیقه تقریبا برای هر استخری در تمام اندازه‏ها مفید است. همچنین این پمپ از ویژگی سلف-پرایمینگ نیز بهره می‏برد. به این معنا که حتی اگر تمیز کردن آب استخر ساعت‏ها به طول انجامد، برای سوپر پمپ کار ساده‏ای است.

پمپ استخری لئو

لئو (Leo) یک برند چینی تولید کننده پمپ‏های استخری است که در زمینه طراحی، ساخت، فروش و سرویس انواع پمپ‏ها فعالیت می‏کند. یکی از محبوب‏ترین انواع پمپ استخری لئو مدل LEO XKP 350-2 است. حداکثر دبی در این نوع پمپ 8 متر مکعب در ساعت است و می‏تواند آب را تا ارتفاع 8.4 متری پمپاژ کند. ای نوع پمپ از یک صافی پلاستيکی مشبک در بدنه پمپ برخوردار است که برای فيلتر کردن ذرات معلق در آب استخرها مورد استفاده قرار می‏گیرد.

نظرات مشتریان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *