آتور صنعت » مقالات » پنتاکس بهتر است یا پدرولو؟

پنتاکس بهتر است یا پدرولو؟

پنتاکس بهتر است یا پدرولو؟
جدول موضوعات

پنتاکس بهتر است یا پدرولا؟ این سؤال یکی از متداول‌ترین موضوعاتی است که در هنگام خرید پمپ و معرفی برندهای تراز اول در این زمینه به مشتریان، توسط آن‌ها مطرح می‌شود، پنتاکس (Pentax) و پدرولا (پدرولو – Pedrollo) دو برند ایتالیایی و از محبوب‌ترین و مطرح‌ترین کمپانی‌ها در حیطه تولید و فروش محصولات و تجهیزات مکانیکی هستند. تجربه به ما ثابت کرده است که مقایسه این دو کمپانی از منظر برند و اصالت کالا به‌تنهایی پاسخ‌گوی نیاز مشتریان نیست و بنابراین در ادامه قصد داریم پمپ‌های آب تولید شده توسط پنتاکس و پدرولو را از جهات مختلف بررسی کنیم و به این سؤال که پنتاکس بهتر است یا پدرولو؟ پاسخ دهیم.

کمپانی‌های مطرح فراوانی در جهان پمپ آب تولید می‌کنند، به همین دلیل انتخاب بهترین پمپ از بین تمام برندهای مطرح موجود در بازار کار بسیار دشواری است. یک انتخاب مناسب جدای از برند شامل فاکتورهایی از قبیل کارایی، مشخصات فنی، ویژگی‌های محیطی، قیمت محصول، خدمات پس از فروش، شرایط گارانتی و غیره می‌شود. به همین جهت بدون درنظرگرفتن تمام این موارد نمی‌توان دست به یک انتخاب صحیح زد و مقایسه امکان‌پذیر نیست.

 

مقایسه برند پدرولو و پنتاکس:

پنتاکس (Pentax):

“خلق ارزش هدف اصلی ماست”
کمپانی پنتاکس (Pentax) در سال 1990 در ایتالیا با ارائه محصولاتی باکیفیت و قابل‌دسترسی برای همه، کار خود را شروع کرد. در حال حاضر محصولات این برند در بیش از 100 کشور در دسترس هستند.
باگذشت بیش از 30 سال از شروع فعالیت، شرکت پنتاکس توانسته است سهم بزرگی از بازار پمپ‌های آب را در سراسر جهان به خود اختصاص دهد. این شرکت با وجود طیف گسترده محصولاتی که برای کاربردهای مختلف ارائه می‌کند، دائماً به‌منظور بهبود خدمات و راه‌یابی وسیع‌تر به بازار جهانی تلاش کرده است تا بتواند هرگونه نیاز جدید را شناسایی و برطرف کند. تیم توسعه پنتاکس بر این باور هستند که: «جایی که آب هست، پنتاکس هم هست»

پدرولا (پدرولو – Pedrollo):

کمپانی پدرولا (Pedrollo) از سال 1974 در ایتالیا شروع به کارکرد و اکنون به‌عنوان یک تولیدکننده پیشرو در صنعت پمپ‌های آب، شناخته می‌شود. پدرولو نوآوری، کیفیت و قابلیت اطمینان را پایه و اساس تولیدات خود قرار داده است و با نزدیک به نیم‌قرن تجربه می‌تواند بیش‌ترین دقت و بالاترین کیفیت در مراحل ساخت را برای مشتریان خود تضمین کند. استفاده از تکنولوژی و ربات‌های پیشرفته این شرکت را قادر می‌سازد که سالانه بیش از دو میلیون پمپ تولید کند.

توسعه، طراحی و تولید محصولات این برند “ساخت ایتالیا” باقی‌مانده است.

پمپ‌های پدرولو طیف گسترده‌ای از کاربردها را از جمله کشاورزی، خانگی و صنعتی در بر می‌گیرند و با صادرکردن محصولات به سایر نقاط جهان، برای بهبود منابع آب و کیفیت زندگی مردم تلاش می‌کند و همیشه در خط مقدم مدافعان حقوق محیط‌زیست و انرژی‌های پاک قرار داشته است.

 

بررسی پمپ‌های پدرولا و پنتاکس بر اساس نوع و سری تجهیزات:

همان‌طور که ذکر شد، علاوه بر برندینگ، مشخصات دیگری نیز در انتخاب یک پمپ مناسب دخیل هستند؛ بنابراین به‌منظور مقایسه بهتر برند پنتاکس و پدرولا، پمپ‌های این دو کمپانی را از حیث کاربری و نوع پمپ به تفضیل بررسی خواهیم کرد.

در اینجا این سؤال مطرح می‌شود که شما چه پمپی می‌خواهید و با چه کاربردی؟

پمپ آب خانگی پدرولا یا پنتاکس؟

پمپ آب محیطی:

 

مقایسه ی پمپ آب محیطی پنتاکس و پدرولو
مقایسه ی پمپ آب محیطی پنتاکس و پدرولو

چنانچه از اسم تجهیز مشخص است، پمپ‌های آب خانگی به جهت افزایش فشار آب در مجتمع‌های مسکونی، اداری، تجاری و غیره استفاده می‌شوند. مواردی همچون تعداد طبقات، متراژ واحدها، مصرف ساکنین، تعداد شیرها و غیره هستند که مشخصات فنی یک پمپ خانگی را مشخص می‌کنند.

پمپ محیطی
برند پدرولا (پدرولو) پنتاکس
سری PK PM
کشور سازنده ایتالیا ایتالیا
جنس بدنه چدن چدن
جنس پروانه برنج برنج
جنس سیمپیچ  مس مس
جنس شافت استیل استیل
کاربری مصارف مسکونی و ساختمان‌های کوچکی که محدودیت فضا برای نصب دارند و بسیاری از فعالیت‌های صنعتی که محدودیت هزینه و فضا دارند مصارف خانگی، صنعتی و ساختمانی
محدوده هد/ارتفاع 3 الی 100 متر 5 الی 88.2 متر
توان 0.5 الی 3 اسب بخار 0.5 الی 1 اسب بخار
حداکثر دبی 5.4 مترمکعب بر ساعت 3 مترمکعب بر ساعت

 

پمپ آب بشقابی:

 

مقایسه ی پمپ آب بشقابی پنتاکس و پدرولو
مقایسه ی پمپ آب بشقابی پنتاکس و پدرولو

این دسته از پمپ‌ها به دلیل صاف و گردن بودن بخش ابتدایی که مشابه با پهن و مسطح بودن بشقاب است، به پمپ‌های بشقابی معروف هستند. این تجهیز به‌صورت یک یا چند پروانه در بازار موجود بوده  از مصارف عمده آن در سیستم آب‌دهی ساختمان است.

پمپ بشقابی تک پروانه
برند پدرولا (پدرولو) پنتاکس
سری CP CM
کشور سازنده ایتالیا ایتالیا
جنس بدنه چدن چدن
جنس پروانه استیل 304 برنج – نوریل
جنس سیم‌پیچ مس  مس
جنس شافت استیل استیل
کاربری تامین فشار ساختمان‌های مسکونی کوچک مصارف خانگی، صنعتی، ساختمانی و مصارف آبیاری
محدوده فشار 7 الی 56 بار 9/8 الی 5/56 بار
توان 25/0 الی 3 اسب بخار 4/0 الی 5/5 اسب بخار
حداکثر دبی 6/9 مترمکعب بر ساعت 21 مترمکعب بر ساعت
پمپ بشقابی دو پروانه
برند پدرولا (پدرولو) پنتاکس
سری 2CP CB MB
کشور سازنده ایتالیا ایتالیا
جنس بدنه چدن چدن چدن
جنس پروانه استیل 304 برنج – نوریل برنج – نوریل
جنس سیم‌پیچ مس مس مس
جنس شافت استیل استیل استیل
کاربری تامین آب در مصارف خانگی و در توان‌های مختلف، ساختمان‌هایی با طبقات و واحدهای بالا و در بسیاری از کاربردهای صنعتی تامین فشار آب منازل مسکونی و مناسب برای ساخت بوستر پمپ‌ یک گزینه ایده‌آل جهت مصارف آبیاری و ساختمانی
محدوده فشار 15 الی 105 بار 21 الی 7/98 بار 22 الی 49 بار
توان 1 الی 15 اسب بخار 1 الی 15 اسب بخار 5/1 الی 3 اسب بخار
حداکثر دبی 27 مترمکعب بر ساعت 36 مترمکعب بر ساعت 12 مترمکعب بر ساعت

 

پمپ آب جتی:

 

مقایسه ی پمپ آب جتی پنتاکس و پدرولو
مقایسه ی پمپ آب جتی پنتاکس و پدرولو

یکی از پرمصرف‌ترین انواع پمپ‌های خانگی، مدل جتی است که در بازار به‌عنوان پمپ‌های خودمکش نیز شناخته می‌شود. این تجهیز جهت ایجاد مکش، خلا ایجاد می‌کند و سازوکار آن به نحوی است که نسبت به مدل‌های دیگر صدای بیشتری دارد.

جتی
برند پدرولا (پدرولو) پنتاکس
سری JSW CAM
کشور سازنده ایتالیا ایتالیا
جنس بدنه چدن چدن
جنس پروانه استیل 304 – برنج چدن
جنس سیمپیچ مس مس
کاربری مصارف خانگی و صنعتی و … مصارف خانگی، صنعتی، آتش‌نشانی، بوستر پمپ‌ها، سیستم‌های شستشو، آبیاری قطره‌ای و سیستم‌های گرمایشی
محدوده هد/ارتفاع 10 الی 62 متر 10 الی 64.8 متر
توان 0.5 الی 3 اسب بخار 0.6 الی 3 اسب بخار
حداکثر دبی 9.6مترمکعب بر ساعت 7.2 مترمکعب بر ساعت

 

مشخصات و داده‌های کف‌کش‌های پدرولا و پنتاکس:

 

مقایسه ی کف کش پنتاکس و پدرولو
مقایسه ی کف کش پنتاکس و پدرولو

کف‌کش‌ها نوعی الکتروپمپ مستغرق سانتریفیوژ هستند. در این تجهیزات، الکتروموتور نیروی موردنیاز پمپ را تامین می‌کند و به زبانی ساده، پمپ با افزایش انرژی جنبشی سیالی که از آن عبور می‌کند، موجب افزایش فشار و دبی سیال و هدایت آن به خروجی پمپ می‌شود و در این نوع از پمپ، فشار سیال در هنگام خروج، به ‌دور موتور وابسته است.

درکف‌کش‌ها به‌منظور جلوگیری از نفوذ آب به موتور، از آب‌بندی مکانیکی (مکانیکال سیل) استفاده می‌شود و بیشترین کاربرد کف‌کش­ها در کشیدن آب چاه است. پیشنهاد می‌شود که از این نوع پمپ برای جابه‌جایی و انتقال آب‌های تمییز و بدون ذرات معلق استفاده شود.

برند پدرولا (پدرولو) پنتاکس
سری TOP RX D DP
کشور سازنده ایتالیا ایتالیا
جنس بدنه تکنو پلیمر استیل 304 استیل 304 پلی‌پروپیلن
جنس پروانه تکنو پلیمر استیل 304 تکنو پلیمر نوریل
جنس سیمپیچ مس مس مس  مس
کاربری انتقال آب گل، آبیاری، تخلیه چاه آسانسور، مناسب برای سیستم آب فواره‌ها و آب‌نماها، استخرهای پرورش ماهی انتقال آب گل، آبیاری، تخلیه چاه آسانسور، مناسب برای سیستم آب فواره‌ها و آب‌نماها، استخرهای پرورش ماهی انتقال آب گل، آبیاری، تخلیه چاه آسانسور، مناسب برای سیستم آب فواره‌ها و آب‌نماها، استخرهای پرورش ماهی انتقال آب گل، آبیاری، تخلیه چاه آسانسور، مناسب برای سیستم آب فواره‌ها و آب‌نماها، استخرهای پرورش ماهی
محدوده هد/ارتفاع 1.4 متر 1 الی 20 متر 3 الی 26 متر 2.5 الی 13.3 متر
توان 0.25 الی 0.92 کیلووات 0.25 الی 1.1 کیلووات 0.55 الی 1.1 کیلووات 0.2 الی 1.05 کیلووات
حداکثر دبی 21.6 مترمکعب بر ساعت 18 مترمکعب بر ساعت 18 مترمکعب بر ساعت 15 مترمکعب بر ساعت
فلوتر دارد دارد دارد دارد

 

اطلاعات فنی لجن‌کش‌های دو برند پدرولو و پنتاکس:

 

مقایسه ی لجن کش پنتاکس و پدرولو
مقایسه ی لجن کش پنتاکس و پدرولو

پمپ‌های لجن‌کش نوعی از پمپ‌های سانتریفیوژ هستند و به‌صورت مستغرق در سیالی که پمپاژ می‌کنند بکار می‌روند. مکش در این تجهیزات از قسمت انتهایی و انتقال قدرت در لجن‌کش‌ها به‌وسیله الکتروموتور صورت می‌گیرد. این محصول قابلیت انتقال و جابه‌جایی انواع سیال و لجن غلیظ را دارد و اگر جنس آن مناسب با سیال انتخاب شود، امکان پمپاژ سیالات خورنده و در برخی موارد ساینده را به مصرف‌کننده می‌دهد.

به این دلیل که دور موتور در این پمپ‌ها با توجه ‌به غلظت سیالات متفاوت است، برای جابه‌جایی و پمپاژ آب، فاضلاب­های صنعتی، فاضلاب‌های خانگی و مایعات دارای ناخالصی و مواد جامد استفاده می‌شوند.

برند پدرولا (پدرولو) پنتاکس
سری BC VXC MC DX DG DC-DCT
کشور سازنده ایتالیا ایتالیا
جنس بدنه استیل 304 چدن چدن – استیل استیل 304 چدن استیل 304
جنس پروانه استیل 304 استیل 304 استیل 304 استیل 304 استیل 304 استیل 304
جنس سیمپیچ مس مس مس مس مس مس
جنس شافت
کاربری مناسب برای تخلیه فاضلاب در کارخانه‌ها، سیستم‌های تصفیه فاضلاب شهری­، استخر و آبیاری زمین‌های زراعی پمپاژ فاضلاب صنعتی و خانگی، انتقال آب گل‌آلود و آبیاری زمین‌های زراعی پمپاژ فاضلاب صنعتی و خانگی، انتقال آب گل‌آلود و آبیاری زمین‌های زراعی مناسب برای تخلیه فاضلاب در کارخانه‌ها، سیستم‌های تصفیه فاضلاب شهری­، استخر و آبیاری زمین‌های زراعی مناسب برای تخلیه فاضلاب در کارخانه‌ها، سیستم‌های تصفیه فاضلاب شهری­، استخر و آبیاری زمین‌های زراعی مناسب برای تخلیه فاضلاب در کارخانه‌ها، سیستم‌های تصفیه فاضلاب شهری­، استخر و آبیاری زمین‌های زراعی
محدوده هد/ارتفاع 2 الی 15 متر 1 الی 16 متر 1 الی 25 متر 3.5 الی 9.8 متر 1.3 الی 5.3 متر 3 الی 55.1 متر
توان 0.75 الی 1.1 کیلووات 1.1 الی 2.2 کیلووات 1.1 الی 3 کیلووات 1.35 الی 1.05 کیلووات 1.05 الی 1.2 کیلووات 1.1 الی 7.5 کیلووات
حداکثر دبی 45 مترمکعب بر ساعت 72 مترمکعب بر ساعت 96 مترمکعب بر ساعت 18 مترمکعب بر ساعت 24 مترمکعب بر ساعت 54 مترمکعب بر ساعت
فلوتر دارد دارد دارد دارد دارد دارد

 

مقایسه مشخصات پمپ‌های شناور پنتاکس و پدرولا:

 

مقایسه ی پمپ شناور پنتاکس و پدرولو
مقایسه ی پمپ شناور پنتاکس و پدرولو

الکتروپمپ‌های شناور از دسته تجهیزات مستغرق هستند که به‌منظور افزایش فشار سیالات و پمپاژ و انتقال آب از چاه بکار می‌روند.

این دسته از تجهیزات مانند پمپ‌های طبقاتی سیال را که از چشمه (مرکز) پروانه اول وارد شده است، از محیط پروانه خارج کرده و به قسمت بعد هدایت می‌کنند و در نهایت سیال با گذر از پروانه آخر، از پمپ خارج می‌شود. این سیستم موجب افزایش فشار سیال در خروجی می‌گردد.

الکتروپمپ شناور متشکل است از دو قسمت اصلی شامل الکتروموتور و پمپ، بنابراین گردش موتور، پمپ را به حرکت در می‌آورد و الکتروموتوری که با پمپ کوپل شده است، درون سیال قرار می‌گیرد. طراحی تجهیز به‌گونه‌ای است که داخل الکتروموتور جهت روانکاری یاتاقان‌ها و خنک‌کاری سیم‌پیچ، با آب پر شود.

برند پدرولا (پدرولو) پنتاکس
سری UP  4Block 4SR 5PES 4S
کشور سازنده ایتالیا ایتالیا
جنس بدنه استیل 304 استیل 304 استیل 304 استیل 304 استیل 304
جنس پروانه تکنو پلیمر تکنو پلیمر تکنو پلیمر تکنو پلیمر نوریل
جنس سیمپیچ مس مس مس مس مس
جنس شافت
کاربری مناسب جهت انتقال آب تمیز از چاه جهت انتقال آب تمیز از چاه بدون ناخالصی جهت انتقال آب تمیز از چاه و سیستم‌های آبیاری مصارف کشاورزی، آبیاری، ایستگاه‌های تقویت فشار، انتقال آب از چاه، آبگیر و پمپاژ آب استخرها مصارف کشاورزی، آبیاری، ایستگاه‌های تقویت فشار، انتقال آب از چاه، آبگیر و پمپاژ آب استخرها
محدوده هد/ارتفاع 9 الی 95 متر 11 الی 128 متر 10 الی 405 متر 22 الی 90 متر 5 الی 303 متر
توان 0.37 الی 1.5 کیلووات 0.55 الی 1.1 کیلووات 0.37 الی 7.5 کیلووات 0.55 الی 1.1 کیلووات 0.33 الی 10 کیلووات
حداکثر دبی 10.8 مترمکعب بر ساعت 9 مترمکعب بر ساعت 22 مترمکعب بر ساعت 7.2 مترمکعب بر ساعت 24 مترمکعب بر ساعت
فلوتر دارد ندارد ندارد ندارد ندارد

 

پمپ‌های سانتریفیوژ، بررسی دو برند مطرح پدرولا و پنتاکس در این زمینه:

 

مقایسه ی پمپ سانتریفیوژ پنتاکس و پدرولو
مقایسه ی پمپ سانتریفیوژ پنتاکس و پدرولو

در پمپ سانتریفیوژ،  هنگام اتصال موتور به جریان برق، عملکرد پمپ آغاز می‌گردد. با به کار افتادن الکتروموتور و چرخش شفت و پروانه، خلا در محفظه پمپ ایجاد می‌شود. خلا ایجاد شده با سیال پر می‌گردد و نیروی گریزازمرکز پروانه موجب می‌شود که سرعت سیال افزایش پیدا کند. سپس سیال به سمت خروجی هدایت شده و در نقطه مدنظر پمپاژ می‌شود.

هر پمپ از قطعات زیادی تشکیل شده است که هرکدام وظیفه­ بخصوصی را به عهده دارند. به‌عنوان‌مثال، بدنه و پروانه از مهم‌ترین اجزاء این تجهیزات به‌حساب می‌آیند و توجه به جنس هر دو آن‌ها از اهمیت شایانی برخوردار است. همچنین یکی دیگر از اجزاء حیاتی در ساختار پمپ، سیم‌پیچ موتور است که یک قطعه الکتریکی است و جنس آن نیز در تعیین عملکرد پمپ نقش بسزایی دارد.

برند پدرولا (پدرولو)
سری F F4 F-INOX FG HF
کشور سازنده ایتالیا
جنس بدنه چدن چدن استیل 316 چدن چدن
جنس پروانه چدن چدن استیل 316 چدن چدن – برنج
جنس سیم‌پیچ مس  مس  مس  مس  مس
کاربری جهت استفاده در سیستم‌های آبیاری قطره‌ای، سیستم‌های خنک‌کننده، آتش‌نشانی، مناسب برای بوستر پمپ‌ها، سیستم‌های حرارت مرکزی و تهویه‌مطبوع جهت استفاده در سیستم‌های آبیاری قطره‌ای، سیستم‌های خنک‌کننده، آتش‌نشانی، مناسب برای بوستر پمپ‌ها، سیستم‌های حرارت مرکزی و تهویه‌مطبوع مناسب برای انتقال آب در سیستم‌های حرارت مرکزی، آبیاری و کشاورزی جهت استفاده در سیستم‌های آبیاری قطره‌ای، سیستم‌های خنک‌کننده، آتش‌نشانی، مناسب برای بوستر پمپ‌ها، سیستم‌های حرارت مرکزی و تهویه‌مطبوع جهت آبیاری، استفاده در فعالیت‌های عمرانی و سیستم‌های آتش‌نشانی
محدوده فشار 6 الی 98 بار 2 الی 24 بار 4 بار 1.5 الی 88 بار 3 الی 39بار
توان 5/1 الی 75 کیلووات 37/0 الی 2/9 کیلووات 4 الی 5/7 کیلووات 37/0 الی 37 کیلووات 37/0 الی 2/2 کیلووات
حداکثر دبی 360 مترمکعب بر ساعت 174 مترمکعب بر ساعت 132 مترمکعب بر ساعت 360 مترمکعب بر ساعت 36 مترمکعب بر ساعت
برند پنتاکس
سری CM CH CS CB MB
کشور سازنده ایتالیا
جنس بدنه چدن چدن چدن چدن چدن
جنس پروانه چدن چدن چدن برنج – نوریل برنج – نوریل
جنس سیم‌پیچ مس  مس  مس مس مس
کاربری جهت استفاده در سیستم آبیاری قطره‌ای، سیستم‌های گرمایشی – سرمایشی، مصارف خانگی، صنعتی، سیستم‌های شستشو، آتش‌نشانی و بوستر پمپ‌ها جهت استفاده در سیستم آبیاری قطره‌ای، سیستم‌های گرمایشی – سرمایشی، مصارف خانگی، صنعتی، سیستم‌های شستشو، آتش‌نشانی و بوستر پمپ‌ها جهت استفاده در سیستم آبیاری قطره‌ای، سیستم‌های گرمایشی – سرمایشی، مصارف خانگی، صنعتی، سیستم‌های شستشو، آتش‌نشانی و بوستر پمپ‌ها جهت استفاده در سیستم آبیاری قطره‌ای، سیستم‌های گرمایشی – سرمایشی، مصارف خانگی، صنعتی، سیستم‌های شستشو، آتش‌نشانی و بوستر پمپ‌ها جهت استفاده در سیستم آبیاری قطره‌ای، سیستم‌های گرمایشی – سرمایشی، مصارف خانگی، صنعتی، سیستم‌های شستشو، آتش‌نشانی و بوستر پمپ‌ها
محدوده فشار 8/10 الی 93 بار 8/7 الی 37 بار 2/4 الی 5/21 بار 21 الی 7/98 بار 22 الی 49 بار
توان 2 الی 50 اسب بخار 5/1 الی 5/5 اسب بخار 5/5 الی 8/0 اسب بخار 15 الی 1 اسب بخار 1/1 الی 2/2 کیلووات
حداکثر دبی 330 مترمکعب بر ساعت 42 مترمکعب بر ساعت 96 مترمکعب بر ساعت 36 مترمکعب بر ساعت 12 مترمکعب بر ساعت

بنابر هرآنچه گفته شد، اینکه پنتاکس بهتر است یا پدرولو؟ به عوامل متعددی بستگی دارد.

در هنگام انتخاب و خرید یک پمپ، گزینه‌های بسیار زیادی با مدل‌ها و مشخصات مختلف وجود دارند. پنتاکس و پدرولا هر دو از برندهای محبوب و مطرح در بازار هستند و ما با ذکر مشخصات آورده شده و جدول‌بندی اطلاعات، تلاش کردیم از دیدگاه‌های مختلف به بررسی محصولات هر دو برند بپردازیم و به‌صورت جزءبه‌جزء و در کاربری‌های متفاوت به سؤال شما پاسخ بدیم:

 

پنتاکس بهتر است یا پدرولو؟

برند پنتاکس پدرولا
نقاط قوت 1.      ساخت کشور ایتالیا

2.      جزء پمپ‌های پر استفاده و بسیار محبوب و شناخته شده در زمینه خانگی

3.      سبد کامل محصولات و تنوع بسیار زیاد (در زمان عرضه)

4.      در زمان عرضه، از یک مرجع و به‌‌صورت قانونمند و با شرایط یکسان برای تمام نمایندگان توزیع می‌شود

5.      لوازم‌یدکی در دسترس

6.      تعمیر آسان

1.      ساخت کشور ایتالیا

2.      عمر طولانی

3.      کیفیت ساخت بسیار بالا

4.      استهلاک کم

5.      طراحی کارآمد و زیبا

6.      کم‌صدا بودن

7.      وزن کم

8.      ثبات در میزان عرضه و تقاضا

9.      کم ‌بودن نمونه‌های تقلبی در بازار

10.  دارای بالاترین استاندارد اروپا (CE)

11.  دارای خلاقیت و فناوری به روز

12.  برند Pedrollo در سطح جهانی به‌عنوان مترادفی برای “برتری” شناخته شده و امروزه نشان‌دهنده یک استاندارد کیفیت برای محصولات و خدمات است.

 

نقاط ضعف 1.      متاسفانه، در سال‌های اخیر به دلیل محبوبیت این برند در بین مصرف­کنندگان، نمونه‌های تقلبی پمپ‌های پنتاکس در بازار بسیار زیاد شده‌اند و به همین جهت هنگام خریداری محصولات کمپانی پنتاکس نیاز است از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

2.      پس از توقف عرضه پمپ، توزیع قطعات یدکی نیز متوقف شد

3.      قیمت نامتعارف نسبت به کیفیت در زمان عرضه

1.      سبد کالای محدود

2.      دسترسی سخت به اصل کالا و قطعات یدکی

3.      خدمات پس از فروش محدود به علت پیچیدگی برخی از قطعات

4.     نقص آب‌بندی در سری PK به دلیل سیستم طراحی پمپ و حذف گلویی

 

مقایسه نهایی 

نمودار مقایسه ی پنتاکس بهتر است یا پدرولا
نمودار مقایسه ی پنتاکس بهتر است یا پدرولا

سؤالات متداول

سوال ۱: پمپ‌های برند پنتاکس صدای کم‌تری تولید می‌کنند یا پدرولو؟

باتوجه ‌به کیفیت ساخت و طراحی پمپ‌ها، تجهیزات برند پدرولا صدای کم‌تری تولید می‌کنند. اما این به آن معنا نیست که پمپ‌های پنتاکس پر صدا هستند، بلکه محصولات این برند هم در دسته پمپ‌های بسیار کم‌صدا قرار می‌گیرند.

سوال ۲: آیا پمپ‌های برند پنتاکس و پدرولا مصارف صنعتی دارند؟

هرچند که از محبوب‌ترین محصولات پنتاکس و پدرولو پمپ‌های خانگی هستند، اما هر دو برند در زمینه تولید تجهیزات و پمپ‌های صنعتی نیز فعالیت می‌کنند. باید توجه داشت که انتخاب یک پمپ مناسب با کاربرد مدنظرتان، باید باتوجه ‌به مشخصات فنی موردنیاز شما صورت بگیرد.

شرکت آتور صنعت، با بهره‌گیری از کارشناسان و تیم فروش مجرب و با در دست‌داشتن دانش فنی بالا، می‌تواند شما را در انتخاب یک پمپ و تجهیز مناسب یاری کند.

سوال ۳: پمپ آب خانگی پنتاکس بهتر است یا پدرولا؟

از لحاظ مشخصات فنی مانند دبی پمپ، میزان فشار و غیره، پمپ‌های خانگی هر دو برند با اختلاف کمی مشابه هستند. اما با درنظرگرفتن کیفیت ساخت، طراحی، خدمات پس از فروش، شرایط گارانتی و پارامترهای دیگری از قبیل صدای تجهیز در حین کارکردن و اینکه کدام‌یک از این فاکتورها در هنگام خرید برای مصرف‌کننده اهمیت بیشتری دارد، که همگی در مقاله بالا با جزییات بررسی شدند، می‌توان به این نتیجه رسید که برای یک فرد و کاربرد مشخص، پنتاکس بهتر است یا پدرولا.

سوال ۴: آیا پمپ آب پنتاکس و پدرولا در بازار موجود هستند؟

طی سال‌های گذشته نمونه‌های تقلبی بسیاری از برند پنتاکس، به دلیل مطرح بودن این برند و تقاضای زیاد آن، وارد بازار شده و میزان عرضه پمپ‌های پدرولا از ابتدای واردات این برند، نسبت به تقاضای بازار همیشه پایین بوده است. اما می‌توان محصولات این برند را با سبد کالایی محدودتر نسبت به گذشته، از تامین‌کنندگان معتبر خریداری کرد.

(شرکت آتور صنعت، با ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش تجهیزات اورجینال و اصلی برند پنتاکس و پدرولو را به مشتریان خود اراده می‌کند.)

سوال ۵: خدمات پس از فروش و دسترسی به قطعات پمپ‌های پنتاکس بهتر است یا پدرولا؟

دسترسی به قطعات و لوازم جانبی پمپ‌های آب برند پنتاکس و همچنین تعمیر تجهیزات این برند به دلیل طراحی ساده­تر نسبت به برند پدرولو راحت‌تر است. اما دوام، کیفیت و عمر طولانی پمپ‌های پدرولا، نیاز شخص را به تامین قطعات یدکی و تعمیرات تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

سوال 6: اگر پمپ آب خانگی پدرولا یا پنتاکس در جهت پمپاژ آب‌های گل‌آلود به کار گرفته شوند چه مشکلی پیش می‌آید؟

همان‌طور که می‌دانید پمپ‌های آب خانگی برای جابه‌جایی و انتقال آب تمیز و بدون آلودگی طراحی و ساخته شده­اند. سیستم­های تعبیه شده در این پمپ‌ها، همانند لجن‌کش‌ها عمل نمی‌کنند؛ بنابراین استفاده از پمپ‌های خانگی پدرولو یا پنتاکس و چه برندهای دیگر به‌منظور جابه‌جایی آب حاوی ذرات جامد، باعث آسیب به پمپ می‌شود.

وبسایت شرکت پنتاکس: https://www.pentax-pumps.it/

وبسایت شرکت پدرولا: https://www.pedrollo.com/en/products

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات
پیشرفت مطالعه

مشاوره تخصصی

مشاوره تخصصی

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا